Fotografowie mody mogą stać się bezużyteczni. Oto Imma - wirtualna modelka

Fotografowie mody mogą stać się bezużyteczni. Oto Imma - wirtualna modelka
Monika Homan

22.01.2019 11:22, aktual.: 26.07.2022 15:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na profilu na Instagramie różowowłosej dziewczyny o imieniu Imma zobaczycie "zdjęcia" jakich wiele w mediach społecznościowych. Modelka pozuje w różnych kreacjach i w różnych miejscach. Co więc jest w niej takiego wyjątkowego? Otóż to, że tak naprawdę nie istnieje. Została stworzona przez grafików.

Grafika komputerowa ciągle się rozwija. Wystarczy spojrzeć na obrazy sprzed kilku lat, żeby zrozumieć jak szybko postępuje. Dzisiejszy świat, w wielu dziedzinach życia i na wielu obszarach, sprowadza się do danych i pikseli wyświetlanych na ekranie. Ten trend zauważalny jest też mocno w fotografii. Ta cyfrowa zdecydowanie dominuje już nad tradycyjną.

Obrazy stworzone przez grafików często trudno odróżnić od zdjęcia. I tu właśnie znajduje się źródło wielu obaw fotografów modowych. Od lat narzędzia cyfrowe służą usprawnianiu zdjęć do wszelkiego rodzaju katalogów. Wciąż jednak, do zrobienia zdjęcia potrzebny jest fotograf i modelka. Ludzie z krwi i kości.

Całkiem niedługo może się okazać, że staną się oni bezużyteczni. Wszystko za sprawą "modelek", takich jak Imma. Co w niej takiego wyjątkowego? To, że tak naprawdę nie istnieje, a została wykreowana komputerowo. Dziewczynę stworzyło studio Tokyo CG Modeling Cafe i jest ona przykładem tego, jak w niedalekiej przyszłości może wyglądać "fotografia" modowa.

Grafika komputerowa miesza się z prawdziwymi zdjęciami tak często, że przestajemy ją dostrzegać. Zwłaszcza w filmach - poziom efektów specjalnych zaskakuje swoim realizmem. Kiedy odwiedzicie profil Immy na Instagramie, nie pomyślicie że ta dziewczyna jest tylko zbiorem pikseli. Pozuje ona w różnych miejscach, a jej "portrety" wyglądają niewiarygodnie naturalnie.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)