Brexit: Fotografowie będą musieli płacić podatki za sprzęt

Brexit: Fotografowie będą musieli płacić podatki za sprzęt
Marcin Watemborski

09.10.2019 12:11, aktual.: 26.07.2022 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z końcem października 2019 Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską. Na Wyspach mieszka wielu Polaków, w tym fotografów. Już niedługo będą musieli uważać na swoje aparaty, kamery, komputery i inne sprzęty podczas podróży do innych krajów.

Jeśli jesteś Polakiem mieszkającym w Wielkiej Brytanii, przygotuj się na problemy. Być może już niedługo będziesz musiał zapłacić dokładnie 325,96 funtów za swój sprzęt. Z czego to wynika? Ze zmian politycznych oczywiście.

Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej. W związku z tym kraj czeka szereg zmian, w tym te dotycząc sprzętu elektronicznego. Z informacji na rządowej stronie "Take goods temporarily out of the UK" (ang. "Czasowe wywożenie dóbr z Wielkiej Brytanii") wynika, że jeśli będziesz chciał uniknąć opłaty celnej przy wywożeniu sprzętu elektronicznego z Wielkiej Brytanii, będziesz musiał wykupić karnet ATA. Zezwolenie kosztuje 325,96 funtów (ok. 1564 złote) i pozwoli ci ominąć podatki.

Ze strony internetowej "Touring Europe if there’s no Brexit deal" (ang. "Podróżowanie po Europie, jeśli nie będzie ugody brexitowej") wynika, że obostrzenia w kwestii elektroniki dotkną fotografów, ekip filmowych i organizacji artystycznych.

Problemy będą dotyczyły nie tylko sprzętu, ale mogą zdarzyć się w kwestii prawa jazdy, ogólnoeuropejskiej opieki zdrowotnej i innych kwestii. O konsekwencjach Brexitu media informują od dawna, ale jak widać, niewiele to dało.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)