Fotografuje pod wodą i sprawia, że kwiaty wyglądają jak obrazy akwarelowe

Fotografuje pod wodą i sprawia, że kwiaty wyglądają jak obrazy akwarelowe

Sztuczny kwiat sfotografowany pod wodą (Ben Brain/Digital Camera Magazine/Future via Getty Images)
Sztuczny kwiat sfotografowany pod wodą (Ben Brain/Digital Camera Magazine/Future via Getty Images)
Mateusz Czerniak
04.02.2021 06:10, aktualizacja: 06.03.2024 22:27

Kanadyjska fotografka Barbara Cole zmienia zwykłe w niezwykłe, używając tylko wody, swojego aparatu i wyobraźni. Fotografka w swojej najnowszej serii Appearances nadała kwiatom zupełnie inny wygląd, zamieniając je w akwarelowe obrazy.

Barbara z powodu pandemii nie mogła pracować z ludźmi, zwróciła się ku kwiatom, próbując w ten sposób nawiązać kontakt z bliskimi. Jej charakterystyczny styl jest obecny w "Appearances" tak samo, jak we wszystkich innych seriach, ale tym razem, zamiast ludzi, użyła tylko kwiatów jako swoich obiektów. Mimo to, każdy z nich ma ludzkie imię.

W rozmowie z Creative Boom, Barbara zdradziła, że to nic zaskakującego, że w końcu uczłowieczyła kwiaty w swoich pracach. Podzieliła się też wzruszającą historią, jak w dzieciństwie robiła to ze swoimi pluszakami, nie okazując faworyzacji, aby nie zranić ich uczuć.

Powiedziała też, że do tych kwiatów podchodziła z podobną pasją jak do innych swoich prac.

– Chciałam wydobyć osobowość i poczucie humoru każdego kwiatka, jego ukryte piękno, które nie jest tak łatwo dostępne, pokazać kwiaty w świeży sposób – stwierdziła.

Prace przypominają obrazy akwarelowe czy olejne. W sumie cała seria zaciera granicę między fotografią a malarstwem i zamienia coś tak powszechnego w coś zupełnie nowego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)