Fotografujesz? Znaj swoje prawa! Zapraszamy na spotkanie z ekspertem

Fot. http://www.flickr.com/photos/mourner/
Fot. http://www.flickr.com/photos/mourner/
Olga Drenda

06.06.2013 11:43, aktual.: 26.07.2022 20:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jutro, 7 czerwca, w Płocku odbędzie się otwarte spotkanie poświęcone prawom autorskim i własności intelektualnej w fotografii. Spotkanie jest częścią kampanii „Jestem autorem. Znam swoje prawa”, prowadzonej przez Płocką Grupę Fotograficzną i Nikon Polska.

Naruszanie praw autorskich i własności intelektualnej jest niestety problemem dobrze znanym fotografom. Na Fotoblogii wielokrotnie pisaliśmy o takich przypadkach łamania prawa. Jednym z remediów na ten stan rzeczy jest edukacja – w końcu im więcej wiemy o swoich prawach, tym większa szansa, że będziemy je egzekwować.

Trwa kampania edukacyjna „Jestem autorem. Znam swoje prawa”, zainicjowana przez Płocką Grupę Fotograficzną i Nikon Polska. Organizatorzy nie dziwią: Płocka Grupa Fotograficzna poświęca wiele uwagi kwestiom własności intelektualnej (o czym również pisaliśmy), a Nikon Polska prowadzi serwis Fotoprawo.pl.

W ramach kampanii organizatorzy zapraszają na spotkanie pod hasłem „Twoje zdjęcie. Twoje prawo”, podczas którego ekspercką wiedzą będzie dzielić się z uczestnikami Wiktor Sobolewski - specjalista do spraw produktów zawodowych, odpowiedzialny w Nikon Polska za program Nikon Professional Services (NPS) oraz projekt Fotoprawo.pl. Tematyka przewidziana podczas spotkania to nie tylko przypadki naruszania praw autorskich w mediach czy handlu, ale też problematyka mediów społecznościowych.

Spotkanie, które odbędzie w piątek, 07.06.2013 r., o godz. 17:00 w auli budynku 9E Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku 09-402, al. Kilińskiego 12, ma charakter otwarty i bezpłatny. Chętni muszą się jedynie zarejestrować na stronie www.pgfplock.pl/jestem-autorem. Dla pierwszych 50 uczestników przewidziano specjalne upominki tematyczne. Organizatorzy zapraszają wszystkich – zarówno hobbystów, jak i fotografów zawodowych, właścicieli wydawnictw, agencji reklamowych, przedstawicieli mediów.

Dodatkową atrakcją spotkania będzie pokaz sprzętu marki Nikon, połączony z pierwszą w Polsce publiczną prezentacją obiektywu AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)