Fotomontaż czy genialne oko? Doskonałe prace Simena Johana

Fotomontaż czy genialne oko? Doskonałe prace Simena Johana

Fotomontaż czy genialne oko? Doskonałe prace Simena Johana
Źródło zdjęć: © © Simen Johan / [Instagram](https://www.instagram.com/simenjohan/)
Marcin Watemborski
29.09.2020 11:11, aktualizacja: 29.09.2020 13:11

Simen Johan jest artystą z Nowego Jorku. W swoich pracach koncentruje się na pięknie przyrody i przekazywaniu odbiorcom różnych emocji przez zwierzęta. Obrazy Johana zapadają na długo w pamięć nie tylko ze względu na przekaz, ale również techniczną perfekcję.

Simen Johan zajmuje się fotografią, grafiką oraz rzeźbą. Jego nowojorskie studio jest pełne surrealistycznych obrazów ze zwierzętami w rolach głównych. Wspólnym mianownikiem każdego fotomontażu jest to, że bohaterowie zyskują bardzo ludzkie cechy – mimikę czy prezentowane zachowania w połączeniu z zewem dzikości. Ten zabieg w sztuca nazywa się personifikacją lub antropomorfizacją (granica jest bardzo cienka).

Charakterystyczne dla prac Johana jest umieszczanie różnych zwierząt w nietypowym dla nich otoczeniu i dodawanie różnych elementów. Niektóre z obrazów są tak szczegółowe i zgodne w całości, że widz może się zastanawiać nad ich prawdziwością, jednak wszystkie są fotomontażami. Powstają z różnych zdjęć połączonych ze sobą idealnie.

Więcej prac Simena znajdziecie na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)