Fotoprezenty - kreatywne pomysły na osobisty prezent

Fotoprezenty - kreatywne pomysły na osobisty prezent

Fotoprezenty - kreatywne pomysły na osobisty prezent
INFORMACJE PRASOWE
22.11.2018 11:44, aktualizacja: 26.07.2022 16:04

Ofiarowując komuś prezent zwykle chcemy, by to było coś wyjątkowego, co zrobi na obdarowanej osobie wrażenie, wywoła pozytywne emocje i sprawi, że za każdym razem spoglądając na niego ta osoba będzie przypominała sobie o nas. Szczególnie ważne jest to w przypadku osób naprawdę bliskich i ważnych w naszym życiu. Dla nich najczęściej wybieramy coś osobistego, a jeszcze lepiej coś przygotowanego osobiście w całości przez nas lub przy powstawaniu czego mieliśmy istotną rolę, np. projektując to. Znakomitym pomysłem łączącym zarówno cechy wyjątkowego, osobistego prezentu, takiego przypominającego o nas, jak i naszego istotnego udziału w procesie powstawania są Fotoprezenty, czyli podarunki stworzone z wykorzystaniem zdjęć.

Fotoprezenty dla dzieci

Niewątpliwie mnóstwo zdjęć robią rodzice swoim dzieciom, szczególnie w tych pierwszych latach. Chcą uwiecznić każdą pierwszą i najważniejszą chwilę z ich życia. W dzisiejszych czasach te zdjęcia robione są kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie. Chwila po narodzinach, pierwsza kąpiel, śpiące dziecko, uśmiechnięte, pierwszy posiłek, pierwsze kroki, pójście do żłobka, przedszkola, pierwszej klasy, pierwsze sukcesy, występy itp. to wszystko chwile, które rodzice chcą uwiecznić. Wspaniałym pomysłem może być podarowanie swojemu dziecku na 18-te lub 21-sze urodziny prezentu, który zawiera te wszystkie ważne momenty i z jednej strony pokazanie mu, że i było i jest kochane oraz ważne, a z drugiej strony uzmysłowić mu ile sukcesów ma już na koncie i że życie składa się właśnie z momentów. Realizacją tego pomysłu jest fotoksiążka.

Młodsze dzieci mogą zainteresować np. puzzle zrobione z rodzinnego zdjęcia albo zdjęcia ich maskotki lub zwierzątka. Będą miały frajdę z układania, a dodatkowo na koniec kompozycję, którą można oprawić w ramkę i postawić na biurku lub powiesić na ścianie ich pokoju.

Dobrym pomysłem jest też spersonalizowana maskotka, która ma koszulkę ze zdjęciem dziecka. Będzie nie tylko wyróżniać się wśród zabawek innych dzieci, ale także ułatwi jej znalezienie lub określenie właściciela, gdyby się zgubiła.

Fotoprezenty dla babci i dziadka

Nie tylko dzieci lubią dostawać prezenty, a taki ze zdjęciami wnuków jest czymś, co ucieszy chyba każdą babcię i każdego dziadka. Dla nich również można przygotować fotoksiążkę, w której znajdą się fotki ich ukochanych pociech. Pamiętajmy – Dzień Babci to 21 stycznia, a Dzień Dziadka dzień później, czyli 22 stycznia, a więc już za niedługo.

Te dni to nadal jeszcze początek roku, a więc można przygotować też fotokalendarze, w których na każdy miesiąc będzie przypadało inne zdjęcie wnuka lub wnuczki, śmiejących się do swoich dziadków za każdym razem, gdy zerkną na ścianę. Mogą być przygotowane tradycyjnie od stycznia do grudnia lub dowolnie np. od miesiąca urodzin dziecka, dzięki czemu będzie to kalendarz liczący kolejny rok jego życia, a dodatkowo może być też prezentem wręczanym w innym terminie i na inną okazję.

Dla rodziców

Chyba tylko rodzice mogą konkurować z dziadkami o miano tych, którym większe szczęście mogą dać prezenty od dzieci. To przecież zwykle oni, a w szczególności mamy, robią najwięcej zdjęć najmłodszym członkom rodziny i dopiero przesyłają np. dziadkom. Mamy często przechowują np. pierwsze ubranko czy buciki, wszystkie świadectwa szkolne dziecka, a nawet laurki czy inne prezenty ofiarowane przez nie. Tatusiowie oczywiście też mają w tym udział, może nawet często równie duży, ale się do tego nie przyznają. Prezentem dla rodziców, poza fotoksiążką czy kalendarzem, może być np. kubek ze zdjęciem dziecka, który mogą zabrać ze sobą do pracy i umilać sobie jeszcze bardziej przerwy na kawę.

Równie osobistym, sprawdzającym się w pracy i dyskretniejszym niż kalendarz na ścianę pomysłem może być podkładka pod mysz ze zdjęciem ukochanej córeczki lub synka, albo całej rodziny. Będzie to dobre rozwiązanie np. w sytuacji, gdy rodzic nie ma własnego gabinetu, a jedynie własne biurko w pokoju lub w open space.

Dla chłopaka lub dziewczyny

Prezent dla partnera lub partnerki, taki od serca i przypominający o nas? Co może przypominać bardziej niż nasze zdjęcie? Oczywiście może to być fotoprezent. W związku jest wiele okazji, aby się obdarowywać. Poza Dniem Kobiet, Dniem Chłopaka, Dniem Mężczyzny czy Walentynkami, są różnego rodzaju rocznice, np. rocznica związku, pierwszej randki, pocałunku itd., a oprócz tego okazje bez okazji. Symbolem Walentynek jest serce, można więc pokusić się o poduszkę w kształcie serca, na której znajdzie się wspólna lub nasza fotografia.

Pary czasami decydują się też na t-shirt ze zdjęciem, może to być wspólna fotka na obu koszulkach lub nasze zdjęcie na tej przeznaczonej dla naszej drugiej połówki, a jej na naszej.

Znakomitym pomysłem na prezent może być również etui na smartfon z nadrukowaną fotografią. Podobno jest większa szansa na to, że wyjdziemy z domu bez portfela niż bez smartfona, więc taki prezent nasza druga połówka prawie na pewno będzie miała zawsze przy sobie.

Fotoprezenty to fantastyczny pomysł na niecodzienny podarunek z osobistym akcentem, a dzięki bogatej ofercie dostępnej na cewe.pl każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)