Fotoreportaż multimedialny - trudne zadanie grupowe [wideo]

Tradycyjny fotoreportaż przez wielu jest obecnie uważany za przestarzały. Dużą szansą dla opowiadania historii są nowoczesne narzędzia typu Adobe After Effects oraz Apple Final Cut. Aplikacje, które trzeba znać, by liczyć się w wyścigu we współczesnym dziennikarstwie.

Osvaldo Gago/Flickr
Osvaldo Gago/Flickr
Jacek Siwko

Pionierem w dziedzinie zastosowania nowych technologii w opowiadaniu historii jest niewątpliwie Mediastorm idący pół kroku naprzód przed Magnum In Motion. Uważa się ich za producentów najwyższej klasy podkastów. W przypadku tradycyjnego fotoreportażu mieliśmy do czynienia z efektem pracy jednej osoby. Dziś nad realizacją materiału multimedialnego pracuje cały zespół.

Najważniejszą rzeczą jest specjalizacja. Eric Meirson, producent z Mediastorm, uważa, że drogą do sukcesu w przypadku podkastów jest współpraca z wieloma specjalistami z różnych dziedzin. Łącząc dźwięk, wideo i fotografie można uzyskać efekt o dużej sile rażenia. Przeciwnicy nowych technologii uważają, że podkasty przyczyniają się do spłycenia przekazu. Jednak to dzięki tej formie dziennikarze mają możliwość pełniejszej kontroli nad materiałem oraz wywarcia większego wpływu na odbiorcę.

Jak twierdzi fotograf Richard Hernandez, związany z mercurynews.com, nadchodzi właśnie złota era dla dziennikarstwa związanego z językiem wizualnym. Nigdy wcześniej nie istniały tak potężne narzędzia dla przekazu społecznego. Warto więc edukować się w tej dziedzinie, jeśli planuje się karierę fotoreportera bądź filmowca.

MediaStorm intern Maisie Crow goes behind the scenes of the September, 2009, Multimedia Workshop, where participants challenge themselves with new technology, share new perspectives, and discover the beauty of collaboration. See the project at http://mediastorm.com/training/behind-the-scenes-workshop-5

Źródło: MEDIASTORM

Źródło artykułu:WP Fotoblogia

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)