Fotoreporter goniący Bolta [wideo]

Fotoreporter goniący Bolta [wideo]17.08.2009 16:00
Najszybszy fotoreporter świata ;) [wideo]
Najszybszy fotoreporter świata ;) [wideo]
Krzysztof Basel

Wczoraj biegacz Usian Bolt znów zatrząsł światem. Lekkoatleta osiągnął czas 9.58 s i pobił swój własny rekord w biegu na 100m o 0,11 sekundy. Zaraz po osiągnięciu mety Bolt biegł jeszcze przez chwilę i w tym czasie próbowali go dopaść fotoreporterzy. Oglądając relację z tego wydarzenia w oko wpadł mi jeden z fotografów biegnący przez kilka sekund na równi z 22-letnim Jamajczykiem. Oto najszybszy fotoreporter na świecie ; ) i galeria zdjęć z tego wydarzenia.

Aby zobaczyć opisywaną scenę przesuń nagranie do 1 minutę i 34 sekundę. Ten film prezentuję Wam trochę z przymrużonym okiem, jednak pokazuje on trudny zawodu fotoreportera. Niekiedy, aby wykonać kilka dobrych klatek, trzeba nawet dogonić najszybszego człowieka na świecie. W dodatku ten sam cel ma kilkunastu innych kolegów po fachu, którzy siedzą na karku. Czasem wystarczy spóźnić się sekundę, aby przegapić najlepszy moment.

Co rozumiem przez najlepszy moment? To trudno opisać, ale każdy kto przebywał w podobnej sytuacji z pewnością wie o czym piszę. Na pewno wiedzą też o tym fotoreporterzy Reutersa. Efekt ich pracy podczas pamiętnego biegu Usiana Bolta możecie zobaczyć TUTAJ.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)