Fotorepoterzy zaatakowani podczas protestu anty-LGBT. 1 osoba nie żyje

Fotorepoterzy zaatakowani podczas protestu anty-LGBT. 1 osoba nie żyje

Fotorepoterzy zaatakowani podczas protestu anty-LGBT. 1 osoba nie żyje
Marcin Watemborski
14.07.2021 09:32, aktualizacja: 26.07.2022 14:25

W Tibilisi został zorganizowany protest przeciwników środowisk LGBTQ. Członkowie pochodu zaatakowali przedstawicieli mediów, oblewali ich kwasem i bili. W wyniku obrażeń, jedna osoba zmarła.

W stolicy gruzji odbył się marsz przeciwko tolerancji i środowiskom LGBTQ. Tibilisi wypełniło się zwolennikami skrajnie prawicowych ugrupowań. Jak donoszą lokalne media, bardzo szybko atmosfera się zagęściła i doszło do zamieszek. Uczestnicy nie oszczędzili przedstawicieli prasy.

Marsz był relacjonowany przez 53 dziennikarzy, w tym fotoreporterów oraz operatorów telewizyjnych. Organizacja RSF donosi, że wielu przedstawicieli mediów zostało dotkliwie pobitych, co skutkowało wstrząsami mózgu, pojawiły się również ataki chemiczne, wskutek czego ludzie zostali poparzeni, jak również niektórym połamano ręce. Zwieńczeniem agresji jest śmierć jednej osoby.

TV პირველის ოპერატორი, ლექსო ლაშქარავა ექსპერტიზაზე გადაასვენეს

Zmarłym dziennikarzem jest Lekso Lashkarava, operator kamery stacji telewizyjnej Pirvali TV. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację w związku z rozległymi obrażeniami głowy. Został wypisany 8 lipca 2021 roku, by resztę rekonwalescencji odbyć w domu. W niedzielę, 11 lipca 2021 roku, jego matka znalazła go martwego w łóżku.

Dyskryminacja orientacji seksualnych w Gruzji jest wbrew prawu, jednak konserwatywne wartości wyznawane przez wielu mieszkańców oraz hołdujące im prawicowe organizacje podsycają negatywne nastroje. Po marszu Gruziński Kościół Prawosławny zareagował na zajścia i nawoływał wiernych do wspólnej modlitwy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)