Francuzi przejmą drony, które będą chciały zrobić zdjęcia Macronowi na wakacjach

Francuzi przejmą drony, które będą chciały zrobić zdjęcia Macronowi na wakacjach
Marcin Watemborski

10.08.2018 08:17, aktual.: 26.07.2022 17:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Drony są bardzo popularne w wielu dziedzinach. Są często wykorzystywane przez paparazzich, by mogli ująć to, co dla innych jest niedostrzegalne. Jednym z takich tematów są wakacje prezydenta Francji Emmanuela Macrona oraz jego żony. Służby specjalne przejmą każdego drona, który pojawi się nad wakacyjną posiadłością polityka.

Agence France-Presse poinformowała o przelocie nieznanego typu drona nad Forte de Brégançon, czyli oficjalną letnią rezydencją prezydenta Francji. Budynek pełni tę funkcję od lat 60 XX wieku i jest zlokalizowany na Riwierze Francuskiej, niedaleko urokliwego Saint-Tropez.

Obraz
© © Google Maps

Wydarzenie, o którym informuje agencja prasowa, miało miejsce 6 sierpnia, gdy prezydent Macron wraz z żoną przebywali na wakacjach, lecz ich obecność w forcie nie została potwierdzona. Rezydencja znajduje się w strefie objętej ścisłym zakazem lotu (R60 oraz R64A1). Dron został przejęty przez urządzenie służb specjalnych i został mu nakazany ”powrót do bazy” – sygnał jednak zwariował i niewielki śmigłowiec prawdopodobnie rozbił się o wodę.

Okazuje się jednak, że według mapy zakazu lotu dronami DJI, Forte de Brégançon nie podlega obostrzeniom. Żeby było zabawniej – strefy zakazu lotu dronami zostały stworzone przez DJI po tym, jak jeden z pracowników rozbił drona DJI Phantom na trawniku Białego Domu. Model przejętego drona we Francji nie jest znany.

Władze nie wykluczają zamachu terrorystycznego, lecz jest on mało prawdopodobny. Od kilku lat we Francji działa program przewidywania lotów dronów w okolicach elektrowni atomowych oraz pałacu prezydenckiego. Wzmożona uwaga jest jednak potrzebna, ponieważ w zeszłym tygodniu doszło do podjęcia próby zamachu na prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro właśnie za pomocą dronów – były to dwie jednostki DJI M600 z materiałami wybuchowymi.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)