Frymografia na wystawie i warsztatach w Krakowie

Frymografia na wystawie i warsztatach w Krakowie

Frymografia na wystawie i warsztatach w Krakowie
Źródło zdjęć: © © Bogdan Frymorgen
Krzysztof Basel
07.11.2014 10:33, aktualizacja: 26.07.2022 19:45

Zdjęcia i teksty prezentowane na Fotoblogii w ramach cyklu „Frymografia" trafią na wystawę. Ich autor Bogdan Frymorgen zaprasza do krakowskiej Galerii Trzecie Oko. Wystawa i weekendowe warsztaty fotograficzne inaugurują działalność butiku Leica Camera na krakowskim Kazimierzu.

Obraz

Wernisaż wystawy „Frymografia w Trzecim Oku" odbędzie się w piątek 14 października o godz. 19:00 w Galerii Trzecie Oko w Krakowie. Krakowska wystawa jest pierwszą odsłoną cyklu zdjęć oraz tekstów Bogdana Frymorgena w przestrzeni publicznej. Listopadowy wernisaż będzie zarazem inauguracją stałej obecności butiku Leica w galerii Trzecie Oko na krakowskim Kazimierzu.

Obraz
© © Bogdan Frymorgen

Autor poprowadzi także weekendowe (15-16 listopada) warsztaty fotograficzne, które będą dotyczyć sztuki uporządkowanego patrzenia, odkrywania artystycznej tożsamości i osobistej relacji z przestrzenią. Podczas warsztatów zaplanowane są rozmowy o istocie fotografowania, prezentacja projektu autorskiego oraz zajęcia praktyczne na krakowskim Kazimierzu.

Obraz
© © Bogdan Frymorgen

Bogdan Frymorgen to dziennikarz, fotograf, kurator. Były pracownik BBC World Service. Obecnie brytyjski korespondent Radia RMF FM. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Członek rady Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie. Autor publikacji (m.in. album „Kazimierz bez słów”) i wystaw. Prowadzi w sieci autorski projekt „Frymografia”, oferujący subiektywne zderzenie obrazu ze słowem.

Obraz
© © Bogdan Frymorgen

Tak opisują go organizatorzy wystawy:

:

Bogdan Frymorgen to jeden z najciekawszych i najbardziej wymownych twórców współczesnej fotografii. Odczytując rzeczywistość zapisuje ją nie tylko wizualnie, ale i słownie. Choć nigdy dosłownie. Na czarno-białych kadrach Frymografii utrwala wyczekane chwile. Nie wymagające właściwie autorskiego komentarza. A jednak refleksja Frymorgena staje się ich integralną częścią. Obraz i słowa odkrywają się wzajemnie, uzupełniają przestrzenie, budują piramidę znaczeń. W kadrze i poza nim. I gdzieś w dialogu między słowem a obrazem, tworzy się przestrzeń na refleksję o sensie prawdziwego fotografowania, o jego unikalności i potrzebie w czasach, gdy zdjęcia robi każdy i praktycznie wszystkim.

Obraz
© © Bogdan Frymorgen

Bogdan Frymorgen „Frymografia w Trzecim Oku”

Galeria Trzecie Oko, ul. Bocheńska 5/2, Kraków

Wystawa: 14.11-7.12.2014, wstęp wolny

Wernisaż z udziałem Artysty: 14.11.2014, g. 19:00

Kurator: Magda Koralewska.

Więcej informacji: www.trzecieoko.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)