Fuji Fine Pix Z20-fd - kompakt dla blogerrów

Fuji Fine Pix Z20‑fd - kompakt dla blogerrów

Kepifil
31.03.2008 22:00, aktualizacja: 02.08.2022 11:18

Fuji Fine Pix Z20-fd stworzony został z myślą o blogerach. Funkcje aparatu umożliwianą bowiem łączność bezprzewodową co dzięki specjalnemu oprogramowaniu pozwala publikować zdjęcia w sieci bez potrzeby korzystania z komputera. Kompakt ten posiada 10-megapikselowy sensor z poprawioną funkcją detekcji twarzy (fd) oraz automatyczną redukcją czerwonych oczu oraz możliwość nagrywania filmów w formacie MPEG-4.

Obiektyw posiada zakres ogniskowych odpowiadający 35-105 mm w aparacie małoobrazkowym. Zakres ISO to 64 do 1600. Aparat posiada również tryb Picture Stabilization, która polega na zastosowaniu większej czułości ISO, żeby osiągnąć krótsze czasy migawki. Ponadto użytkownik ma do dyspozycji 16 trybów tematycznych oraz możliwość filmowania w trybie VGA z prędkością 30 klatek na sekundę.

Z tyłu odnajdziemy jasny wyświetlacz LCD o przekątnej 2,5 cala oraz rozdzielczości 150 tysięcy punktów. Aparat wyposażono w 45 megabajtów wbudowanej pamięci, co pozwala fotografowi, któremu skończy się miejsce na karcie SD margines pozwalający mu wykonać jeszcze kilkadziesiąt zdjęć. W modelu Z20fd zaimplementowano też nowe, ciekawe rozwiązania, takie jak Dual Blog Mode automatycznie dopasowujący wykonane zdjęcia i klipy wideo do publikacji ich w Internecie.

Aparat obsługuje ? podobnie jak inne kompakty firmy Fujifilm ? zarówno karty typu SD/SDHC jak i xD-Picture. Dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych (czarnej, zielonej, fioletowej i niebieskiej) w cenie około 200 dolarów. Model trafi na półki sklepowe w marcu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)