FujiFilm - 3 nowe kompakty z ciekawymi funkcjami

FujiFilm F600
FujiFilm F600
Jacek Siwko

12.08.2011 08:54, aktual.: 01.08.2022 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

FujiFilm ogłosiło właśnie 3 nowe kompakty. Mimo braku spektakularnych zmian w stosunku do swoich poprzedników warto przyjrzeć się nowym propozycjom Fuji, głównie z powodu kilku ciekawych nowinek takich jak funkcja EXR Auto, Landmark Navigator czy łatwości w przesyłaniu zarejestrowanych filmików i zdjęć na YouTube czy Facebooka.

Druga nowa funkcja to Landmark Navigator*.* Aparat ma w pamięci bazę współrzędnych interesujących obiektów i jeśli fotograf jest w pobliżu informuje go o nich. Przez co w połączeniu z superzoomem kwalifikuje ten model na dobrego kompana wakacyjnych podróży.

Najważniejsze specyfikacje FujiFilm F600:

Fuji JX420 i JX370

Dwa pozostałe modele Fuji to propozycja dla mniej wymagających fotoamatorów. Oba kompakty niewiele się od siebie różnią poza tym, że Fuji JX420 ma 16-megapikselową, a model  JX370 14-megapikselową matrycę. Obydwa mają szerokokątne obiektywy o użytecznym zakresie 28-140 milimetrów. Obydwa wyposażone w matrycę CCD o rozmiarze 1/2,3 cala i 2,7-calowy ekran LCD o rozdzielczości 230 000 punktów. Aparaty, poza rejestracją zdjęć, nagrywają też filmy w rozdzielczości HD 720p.

FujiFilm 370
FujiFilm 370

Poza tym mają kilka automatycznych ustawień takich jak funkcja detekcji twarzy, uśmiechu i mrugnięcia, tryb automatycznego rozpoznawania sceny, a także tryb zdjęć panoramicznych, które z pewnością będą cieszyć się sporym powodzeniem wśród nowych użytkowników. Cechą szczególną obu aparatów jest łatwość dzielenia się zrobionymi zdjęciami i filmami. W trakcie przeglądania zdjęć wystarczy zaznaczyć wybrane pliki, a po podłączeniu aparatu do komputera program MyFinePix Studio prześle je w odpowiednie miejsca (YouTube, Facebook).

Wszystkie modele pojawią się w sprzedaży po wakacjach. Niestety nie znamy jeszcze ich szacunkowej ceny.

Źródło: DPREVIEW.COM

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)