Fujifilm FinePix XP130 to wytrzymały kompakt, który będzie waszym towarzyszem podróży

Fujifilm FinePix XP130 to wytrzymały kompakt, który będzie waszym towarzyszem podróży
Marcin Watemborski

24.01.2018 08:48, aktual.: 26.07.2022 18:10

Jest odporny na pył, wodoszczelny do 20 metrów, odporny na upadek z prawie 2 metrów oraz działa w niskich temperaturach. To Fujifilm FinePix XP130. Ten aparat to wygląda jak niepozorny kompakt, ale kryje w sobie najnowsze technologie.

Oprócz tego, że jest mały i lekki (waży zaledwie 207 gramów), Fujifilm FinePix XP130 dysponuje technologią Bluetooth do natychmiastowego przesyłania zdjęć do urządzeń mobilnych oraz do drukarki instax share.

Obraz

W środku niewielkiej konstrukcji znajduje się 16,4-megapikselowa matryca back-iluuminated CMOS, na której obraz zostanie zarejestrowany za pomocą obiektywu Fujinon z 5-krotnym zoomem optycznym, rozszerzalnym do 10-krotnego cyfrowego. Stabilizacja obrazu to również mocna strona tego urządzenia, która pozwoli na otrzymanie nieporuszonych zdjęć.

Obraz

Producent chwali się, że aparat wytrzyma zanurzenie do 20 metrów, upadek z wysokości 1,75 metra, jest odporny na pył oraz poradzi sobie w temperaturze do – 10 stopni Celsjusza. Aparat został również wyposażony w specjalny uchwyt, który ułatwia trzymanie go jedną ręką nawet w rękawiczkach.

Obraz

Dodatkowymi funkcjami w Fujifilm FinePix XP130 są: elektroniczna poziomica, funkcja detekcji oka oraz inne ciekawe rozwiązania jak Tryb Kinematograficzny. Ten ostatni umożliwia robienie popularnych ostatnio cinemagrafów, czyli zdjęć z jednym ruchomym elementem. Poza tym aparat pozwoli na tworzenie filmów poklatkowych z wbudowanym interwałometrem. Filmowanie odbywa się w jakości FullHD / 60p.

Obraz

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)