Fujifilm GFX 100 kończy swoją przygodę w Japonii. Czy model został wycofany?

Fujifilm GFX 100 kończy swoją przygodę w Japonii. Czy model został wycofany?

Fujifilm GFX 100 to jedyny model średnioformatowy w ofercie producenta, który ma wbudowany grip.
Fujifilm GFX 100 to jedyny model średnioformatowy w ofercie producenta, który ma wbudowany grip.
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Marcin Watemborski
07.03.2023 11:33

Fujifilm GFX 100 to 100-megapikselowy bezlusterkowiec z matrycą średnioformatową i wbudowanym gripem. Na japońskich stronach pojawiła się informacja, że model został wycofany i nie jest dostępny. To dość interesująca sytuacja.

Fujifilm GFX 100 był dotychczas jedynym dostępnym na rynku średnioformatowym korpusem z tej serii z wbudowanym gripem i miejscem na dodatkowy akumulator. Wygląda jednak na to, że aparat z 2019 roku nie zrobił tak wielkiej kariery, jak planował producent i został wycofany. Na tę chwilę tylko w Japonii.

W 2021 roku pojawił się model Fujifilm GFX 100S, który jest do dziś znacznie tańszy niż GFX 100 i ma większe możliwości. Na dodatek jest mniejszy i lżejszy, co wielu użytkownikom przypadło do gustu. Na razie producent nie wydał oficjalnego oświadczenia o wycofaniu sprzedaży i zakończeniu produkcji modelu Fujifilm GFX 100.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na zagranicznych stronach internetowych przy wspomnianym aparacie pojawia się adnotacja o tym, że jest niedostępny. Niektórzy dealerzy oferują model GFX 100 na specjalne zamówienie. Ta ostatnia kwestia dotyczy też popularnych polskich sklepów. Jeśli zamierzacie kupić ten korpus, to wygląda na to, że to ostatni dzwonek. Jeśli nie, zawsze macie do dyspozycji nowszy i mniejszy model.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)