Fujifilm Instax SQ20 z możliwością nagrania filmów i 4-krotnym zoomem

Fujifilm Instax SQ20 z możliwością nagrania filmów i 4‑krotnym zoomem

Fujifilm Instax SQ20 z możliwością nagrania filmów i 4-krotnym zoomem
Monika Homan
25.09.2018 14:52, aktualizacja: 25.09.2018 16:52

Fujifilm Instax SQ20 to nowy aparat hybrydowy, który łączy w sobie funkcje fotografii cyfrowej i natychmiastowej. Nowy model pozwala również na nagrywanie krótkich filmików oraz jako pierwszy z serii Instax oferuje cyfrowy zoom.

Firma Fujifilm poinformowała na targach Photokina o wprowadzeniu nowego aparatu do fotografii natychmiastowej, kompatybilnego z kwadratowymi wkładami Fujifilm Instax Square SQ20.Jest to kontynuacja serii, której pierwszym modelem był Instax Square SQ10.

Obraz

Hybrydowy aparat typu instant, wyposażono w matrycę CMOS o wielkości 1/5 cala. Rezultaty fotografowania i edycji można podglądać na 2.7-calowym ekranie LCD aparatu i decydować o tym, które zdjęcia chcemy wydrukować.

Nowy model został wyposażony w szereg funkcji, które maja sprawić, że fotografowanie obiektów w ruchu będzie teraz znacznie łatwiejsze.

Nowością jest funkcja "Motion Mode", która pozwala nakręcić krótki film (maksymalnie 15 sekund), żeby później, przy pomocy pokrętła umieszczonego na tylnej ścianie aparatu, wybrać najlepsza klatkę do druku. Funkcja “Przesuniętego w czasie kolażu” powoli na zarejestrowanie czterech zdjęć, wykonanych po sobie po naciśnięciu spustu migawki. Różnica czasowa pomiędzy zdjęciami jest regulowana i może wynosić od 0.2 do 2 sekund. Kolejną nowa funkcją jest "Sekwencja". Pozwala ona, jak sama nazwa wskazuje na dodanie efektów sekwencji do zdjęcia.

Obraz

Poza tym, aparat posiada tryb podwójnej ekspozycji, który łączy dwa zarejestrowane zdjęcia w jednym kadrze, oraz tryb Bulb.

Po raz pierwszy aparat Instax oferuje funkcję zoomu przed wykonaniem zdjęcia. Niestety nie jest to zoom optyczny, a 4-krotny cyfrowy. W aparacie znajdziemy obiektyw o ogniskowej 33.4 mm (ekwiwalent dla formatu 35 mm) i przysłonie f/2.4. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 8 cm.

Obraz

W porównaniu do poprzedniego modelu, Instax SQ20 ma bardziej smukły i minimalistyczny wygląd. Aparat posiada dwa przyciski spustu migawki umieszczone po obu stronach. Dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i beżowej.

Na półkach pojawi się od 20 października. Nie mamy jeszcze informacji o cenie aparatu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)