Fujifilm Instax Square SQ6 - pierwszy prawdziwy instax, którym zrobisz kwadratowe zdjęcia

Fujifilm Instax Square SQ6 - pierwszy prawdziwy instax, którym zrobisz kwadratowe zdjęcia
Monika Homan

15.05.2018 07:55, aktual.: 15.05.2018 09:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fujifilm wychodzi naprzeciw oczekiwaniom miłośników fotografii natychmiastowej i przedstawia swój nowy produkt – Fujifilm Instax Square SQ6. Ten w pełni analogowy aparat pozwoli nam zrobić zdjęcia w formacie 1:1.

W prawdzie w ofercie Fujifilm jest już dostępny aparat, którym wykonamy zdjęcia w formie kwadratu, jednak Instax Square SQ10 jest połączeniem fotografii natychmiastowej z cyfrową, co nie wszystkim się podoba, a w dodatku wpływa na wyższą cenę aparatu.

Obraz

Nowy Instax SQ6 pozbawiony został cyfrowej strony i przeznaczony jest tylko do fotografii analogowej. Kwadratowe zdjęcia o wielkości 61 mm x 61 mm, które były dedykowane do SQ10, pasują również do nowego modelu. Wprowadzono też nową wersję filmu – z czarną ramką.

Obraz

W Fujifilm Instax Square SQ6 zastosowano funkcję automatycznej regulacji ekspozycji, która oblicza jasność otoczenia, aby dostosować czas otwarcia migawki w zakresie od 1,6 s do 1/400 s.

Obraz

Aparat wyposażony został w 7 trybów fotografowania. Zmieniamy je wciskając przycisk "mode" umiejscowiony z tyłu aparatu. Tryb automatyczny dostosowuje optymalny poziom ekspozycji i siłę błysku do zastanego oświetlenia.

Tryb autoportretu pozwala ustawić odpowiednią ostrość i jasność przy robieniu selfie. Obok obiektywu zamontowane zostało małe lusterko, żeby wykonywanie autoportretów było łatwiejsze.

Obraz

Tryb makro umożliwia fotografowanie z odległości 30 cm, natomiast tryb krajobrazu pozwala na uchwycenie widoków i obiektów oddalonych co najmniej o dwa metry.

Kolejny tryb pozwala na wykonanie podwójnej ekspozycji – po dwukrotnym naciśnięciu spustu migawki, na jednym zdjęciu nakładane są dwa ujęcia. Ostatnie dwa tryby pozwalają regulować ekspozycję – D zaciemnia zdjęcie (Dark), natomiast L je rozjaśnia (Light).

Obraz

Dodatkowo na tylnej ścianie aparatu znajdziemy dwa przyciski odpowiedzialne za włączenie samowyzwalacza oraz wyłączenie lampy błyskowej. Aparat posiada też stopkę do mocowania statywu na spodzie korpusu. Może się ona przydać przy zdjęciach grupowych.

Obraz

W zestawie dostaniemy 3 kolorowe filtry do lampy błyskowej – fioletowy, pomarańczowy i zielony – które po założeniu zmieniają kolorystykę zdjęcia.

Obraz

Wyglądem SQ6 przypomina mi trochę większy aparat Instax mini 70. Możemy wybierać z pośród trzech kolorów: perłowej bieli, czerwonego złota i grafitu. Obudowa ozdobiona jest cienkimi linami i żłobieniami, a wokół obiektywu przebiega metalowe wykończenie, dopasowane do koloru aparatu.

W Fujifilm Instax Square SQ6 ma pojawić się w sklepach już 25 maja 2018 roku. Nie znamy jeszcze polskiej ceny, ale ten model na pewno będzie tańszy od swojego starszego, kwadratowego brata.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)