Fujifilm może pokazać 100-megapikselowy średni format – GFX 100S

Fujifilm może pokazać 100‑megapikselowy średni format – GFX 100S

Fujifilm może pokazać 100-megapikselowy średni format – GFX 100S
Marcin Watemborski
14.09.2018 10:34, aktualizacja: 14.09.2018 12:34

Im bliżej targi Photokina, tym ciekawiej się robi w światku fotograficznym. Ostatnio słyszeliśmy o pracach nad Fujifilm GFX 50R, czyli budżetowym średnim formatem cyfrowym, a teraz okazuje się, że możemy też zobaczyć Fujifilm GFX 100S, czyli 100-megapikselową wersję klasycznego GFX-a.

Kilka dni temu fotograficzny internet obiegła plotka o tym, że Fujifilm może pokazać nową wersję swojego średniego formatu, tym razem w stylistyce zbliżonej do aparatów dalmierzowych. Fujifilm GFX 50R miałby być najtańszym średnioformatowym bezlusterkowcem na rynku, a jego cena jest szacowana przez różne portale na poziomie 17 tysięcy złotych.

Oprócz tego, pojawiła się nowa informacja, a raczej pogłoska. Również dotyczy ona średniego formatu z systemu GFX. Niektórzy użytkownicy oczekują od Fujifilm pokazania nowej wersji aparatu Fujifilm GFX z serii S, tym razem jednak matryca nie będzie miała 50, a ma podobno mieć 100 megapikseli. Nie zdziwiłoby to nikogo, ponieważ takie matryce są nawet w dronach, jak np. Phase One iXM 100MP.

Inne doniesienia mówią, że nie zobaczymy jeszcze aparatu Fujifilm GFX 100S ze 100-megapikselową matrycą, a dostaniemy oficjalną informację dotyczącą prac nad takowym. Tak czy siak – to bardzo dobra wieść dla wszystkich miłośników tej marki. Jeśli zobaczymy działający przedprodukcyjny model, będzie to oznaczało, że do końca roku możemy spodziewać się wprowadzenia nowego korpusu na rynek – podobnie było z pierwszym Fujifilm GFX 50S.

Póki co Fujifilm jest jedyną firmą na rynku aparatów średnioformatowych, po której możemy spodziewać się pokazania czegoś nowego. Hasselblad i Phase One milczą, lecz w ich przypadku nigdy nic nie wiadomo. Liczymy na to, że więcej dowiemy się podczas targów Photokina 2018 w Kolonii pod koniec września.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)