Fujifilm Neopan Acros 100 powraca! Na to czekało wielu fotografów

Fujifilm Neopan Acros 100 powraca! Na to czekało wielu fotografów

Fujifilm Neopan Acros 100 powraca! Na to czekało wielu fotografów
Marcin Watemborski
11.06.2019 09:02, aktualizacja: 26.07.2022 15:46

Fujifilm Neopan Acros 100 był moim ulubionym niskoczułym negatywem czarno-białym. Jego tonacja i niezauważalne ziarno sprawdzały się na średnim formacie, jak również na małym obrazku. Niestety rok temu przestał być produkowany. Wychodzi na to, że powodem były prace nad jego nową wersją.

Firma Fujifilm zapowiedziała powrót czarno-białego negatywu z ziarnem o strukturze T. Fujifilm Neopan Acros 100 II ma mieć jeszcze drobniejsze ziarno niż pierwsza wersja i być najostrzejszym filmem na rynku. Póki co ten tytuł należy do Kodaka T-MAX 100 i trudno się tu nie zgodzić. Jestem bardzo ciekawy, co przygotował dla nas japoński gigant.

Na początku nowa wersja znanego negatywu pojawi się tylko w Japonii, z czasem wejdzie również na zagraniczne rynki. Kenji Sono z Fujifilm wspomina, że wielu użytkowników zaczęło domagać się wznowienia produkcji filmów po tym, jak w zeszłym roku została ona wstrzymana. Powodem wstrzymania wypuszczania kolejnych serii materiałów światłoczułych były problemy z dostępnością niektórych półproduktów. Na szczęście inżynierom udało się znaleźć alternatywy brakujących surowców, co zmieniło marketingowe podejście firmy.

Nowy Fujifilm Neopan Acros 100 II ma zapewnić ”ekstremalnie drobne ziarno” oraz pozwalać na lepsze uzyskanie efektu trójwymiarowości na dwuwymiarowych zdjęciach. Jasne partie negatywu będą zawierały teraz jeszcze większą ilość detali niż poprzednia generacja.

Fujifilm Neopan Acros 100 II pojawi się w dwóch formatach – małym oraz średnim. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na koniec 2019 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)