Fujifilm ostrzega przed podrobionymi bateriami. Mogą wybuchnąć w aparacie!

Fujifilm ostrzega przed podrobionymi bateriami. Mogą wybuchnąć w aparacie!

Fujifilm ostrzega przed podrobionymi bateriami. Mogą wybuchnąć w aparacie!
Marcin Watemborski
11.05.2021 09:35, aktualizacja: 11.05.2021 11:35

W sklepach fotograficznych bez problemu można kupić zamienniki baterii. Te produkowane przez renomowane firmy przeważnie są bezpieczne – mają odpowiednie certyfikaty. Gorzej jest z podróbkami, które udają oryginalne baterie. Mogą one być bardzo niebezpieczne dla aparatów. Fujifilm ostrzega przed oszukanymi produktami i zwraca uwagę na różnice między nimi, a oryginałami.

Niektóre podróbki baterii, jak też innych produktów, mogą być bardzo podobne do oryginałów. Czasem trudno odróżnić jedne od drugich, na co łapią się nawet ogromne sklepy fotograficzne. Warto uważać, gdy kupujemy elektronikę wyglądającą jak oryginalna, ale o podejrzanie niskiej cenie. Takie numery są dość powszechne na chińskich portalach sprzedażowych, więc zachowajcie czujność.

Fujifilm wydało nową wersję swojego ostrzeżenia, w którym pisze o niebezpieczeństwie związanym z wykorzystywaniem nieautoryzowanych przez nich akumulatorów do aparatów. Znajdziemy tam informację o tym, że producent wspiera jedynie oryginalne akumulatory litowo-jonowe i tylko je poleca jako zasilanie w swoich korpusach.

W oświadczeniu znalazła się informacja, że podróbki baterii Fujifilm bez problemu można znaleźć w Japonii, jak również w USA czy Europie – w sklepach stacjonarnych oraz wysyłkowych. Producent zwraca uwagę, że oszukany akumulator można poznać po oględzinach wizualnych – przeważnie są widoczne różnice w kształcie (być może też stykach) oraz stosowanych krojach pisma z informacjami.

Fufjilm podkreśla, że wiele podróbek nie ma wbudowanego mechanizmu bezpieczeństwa, co może prowadzić do wycieku płynu, wzrostu temperatury, a nawet zapłonu lub wybuchu aparatu. Początkowo jest to trudno zauważyć, ponieważ wstępnie korpus pracuje jak na oryginalnych akumulatorach, ale po chwili zaczną się problemy.

Japoński gigant podkreśla, że nie żadnej odpowiedzialności za szkody spowodowane wykorzystaniem nieautoryzowanego sprzętu. Ma tu na myśli nie tylko uszkodzenia aparatów, ale również pożary czy uszczerbki na zdrowiu użytkownika.

Jeśli chcecie wiedzieć, jak rozpoznać fałszywą baterię, odwiedźcie tę stronę internetową. Jest na niej opisane wszystko bardzo dokładnie wraz z przykładowymi zdjęciami. Dzięki temu unikniecie problemów i nie narazicie nikogo na niebezpieczeństwo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)