Fujifilm podniesie ceny filmów o 60 proc. Żarty się skończyły

Fujifilm podniesie ceny filmów o 60 proc. Żarty się skończyły

Fujifilm podniesie ceny filmów o 60 proc. Żarty się skończyły
Marcin Watemborski
31.03.2022 09:09, aktualizacja: 26.07.2022 13:41

Na początku 2022 roku ceny podniósł Kodak, niebawem pojawią się ogromne podwyżki materiałów światłoczułych Fujifilm. Jeśli tak dalej pójdzie, to jedynym w miarę sensownym rozwiązaniem będzie czeska FOMA, chociaż jedynie w czarnobieli. Oto, czego możemy się spodziewać.

Japońscy sprzedawcy materiałów światłoczułych zostali poinformowali, że od 1 kwietnia 2022 roku ceny filmów Fujifilm pójdą do góry nawet o 60 proc. Informację udostępnił na Twitterze sklep i laboratorium Print Koubou. Notatka, którą firma dostała od Fujifilm nie napawa optymizmem.

W dużym skrócie, informacja mówi, że niektóre produkty zdrożeją. Powodów jest kilka. Oczywiście pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 sprawiła, że produkcja materiałów stała się droższa, a półprodukty trudniej dostępne. Fujifilm utrzymuje, że zapotrzebowanie na klasyczne materiały światłoczułe oraz papiery fotograficzne maleje. Kolejnym powodem podniesienia cen jest wzrost kosztów transportu.

W kwietniu 2022 roku podrożeją filmy fotograficzne – od 20 do 60 proc. W maju wzrosną ceny papierów fotograficznych – do 20 proc., zaś chemia do 10 proc. Papier do drukarek będzie kosztował 12-22 proc. więcej. Wkłady natychmiastowe Fujifilm instax mini podrożeją o 15 proc.

Jak nietrudno się domyślić, w związku z podniesieniem cen producenta, koszty u pośredników również będą znacznie wyższe. Print Koubou zaleca wszystkim miłośnikom fotografii tradycyjnej obkupienie się w materiały jak najprędzej, bo niebawem rzeczywistość cenowa znacznie się zmieni. Niestety na gorsze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)