Fujifilm pracuje nad potężnym zoomem. Ma mieć stabilizację i uszczelnienia

Fujifilm pracuje nad potężnym zoomem. Ma mieć stabilizację i uszczelnienia

Fujifilm pracuje nad potężnym zoomem. Ma mieć stabilizację i uszczelnienia
Marcin Watemborski
27.01.2021 13:49, aktualizacja: 26.07.2022 14:34

Fujinon XF 150-600 mm LM OIS WR może być teleobiektywem zmiennoogniskowym o tak dużym zakresie zooma w systemie Fujifilm X. Zapowiada się, że miłośnicy zdjęć dzikiej przyrody i fotografowie sportu będą zachwyceni.

Oferta obiektywów w systemie Fujifilm X jest naprawdę bogata. Znajdziemy tu zarówno szkła stało, jak i zmiennoogniskowe, szerokie kąty i teleobiektywy. Oprócz firmowych konstrukcji, jest wiele propozycji firm niezależnych. Są jednak pewne luki, które przydałoby się uzupełnić. Producent wyraźni zwraca na to uwagę, a ptaszki ćwierkają, że prace nad jednym z bardzo zaawansowanych obiektywów trwają.

Fujinon XF 150-600 mm R LM OIS WR ma być najdłuższym zmiennoogniskowym teleobiektywem w szklarni. Dotychczas tę rolę pełni obiektyw Fujinon XF 100-400 mm f/4.5-5.6. Nowa konstrukcja po przeliczeniu ekwiwalentu ogniskowych dla małego obrazka wyniesie 225-700 mm.

Obraz

W połączeniu ze względnie jasną przysłoną f/4, może on dać bardzo satysfakcjonujący obrazek, który na pewno przypadnie do gustu fotografom zwierząt, dzikiej przyrody oraz sportu. Nie wiadomo jednak, jaki będzie dokładny zakres maksymalnego otwory przysłony – na pierścieniu widać wartość f/4, ale wcale nie musi ona tyle wynosić dla dłuższych ogniskowych.

DIY Photography zwraca uwagę na to, że portal Fuji Rumors zamieścił jedynie zdjęcie wydmuszki obiektywu, który nie zdradza wielu szczegółów. Oprócz zakresu ogniskowych oraz oznaczeń dotyczących uszczelnień i stabilizacji, nie wiadomo właściwie nic. Przy ogniskowej 600 mm w obiektywie zmiennoogniskowym na matrycy APS-C nie spodziewałbym przysłony f/4, a niższej wartości pokroju f/6.3 czy nawet f/7.1.

Bez względu na to, jaki zakres przysłon będzie w tym obiektywie, dobrze będzie je zobaczyć wśród oferty Fujifilm. To szkło będzie interesującym uzupełnieniem linii.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)