Fujifilm X-A5 – niech rozmiar i waga was nie zwiodą. To nowy, silny bezlusterkowiec w rodzinie

Fujifilm X-A5 – niech rozmiar i waga was nie zwiodą. To nowy, silny bezlusterkowiec w rodzinie

Fujifilm X-A5 – niech rozmiar i waga was nie zwiodą. To nowy, silny bezlusterkowiec w rodzinie
Marcin Watemborski
31.01.2018 08:45, aktualizacja: 31.01.2018 09:45

”Fujifilm X-A5 to najmniejszy i najlżejszy bezlusterkowy cyfrowy aparat fotograficzny serii X” – informuje producent. W środku znajdziemy 24-megapikselową matrycę, a urządzenie pozwoli na filmowanie w 4K, parowanie za pomocą Bluetooth oraz obsługę ekranem dotykowym.

Fujifilm X-A5 jest najmłodszym dzieckiem w serii Fujifilm X. Ten mały i lekki aparat (496 gramów z obiektywem 15-45 mm, kartą pamięci i bateria) prezentuje się dość interesująco. Na pokładzie znajdziemy matrycę w rozmiarze APS-C, o rozdzielczości 24.2 megapikseli. Jej czułość może być rozszerzona do ISO 12800. Poza tym w X-A5 zastosowano system detekcji fazowej, podobnie jak w jego starszych braciach z serii X. Hybrydowy układ AF ma zapewnić szybsze ustawianie ostrości niż w poprzednich modelach. Korekta ekspozycji pracuje od 3 do 5 EV.

Obraz

Aparat został wyposażony w dotykowy ekran LCD, który można obrócić nawet o 180 stopni. W momencie, gdy tak się stanie – pokrętło sterujące przełącza się w tryb zoomu oraz zwalniania migawki. Ma to ułatwić robienie selfie. W połączeniu z funkcją Eye AF, trzymającą ostrość na oku, ten aparat może całkiem nieźle sprawdzić się wśród vloggerów. Opcja udoskonalania tonów skóry będzie na pewno dodatkową zaletą.

Obraz

W urządzeniu zastosowano 11 odmian symulacji klasycznych filmów światłoczułych Fujifilm, dzięki którym użytkownik będzie mógł sięgnąć po dawną estetykę we współczesnej formie. Oprócz tego, w X-A5 znajdziecie aż 17 odmian zaawansowanych filtrów jak: ”Usuwanie mgły” czy ”HDR Art”.

Obraz

Filmowanie X-A5 to praca z wykorzystaniem funkcji High-Speed HD Video, dzięki czemu nagracie filmy w jakości HD z poczwórną prędkością i zwolnicie ruch. Pojawił się również tryb Multi Focus, który zestawia obrazy w jakości 4K i zmienia głębię ostrości stosownie do wymagań. W trybie 4K aparat również może wykonać błyskawiczną serię zdjęć – do 15 klatek na sekundę.

Obraz

Jak wiecie – zmorą wszystkich bezlusterkowców jest bateria. W modelu X-A5 zastosowano nowe rozwiązanie, które pozwoli wykonać do 450 zdjęć na jednym ładowaniu. Tym razem nie trzeba będzie nosić ze sobą worka zapasowych akumulatorów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)