Fujifilm X-E3 - nowy bezlusterowiec ze średniej półki. Ma filmy 4K i ekran dotykowy z obsługą gestami

Fujifilm X‑E3 - nowy bezlusterowiec ze średniej półki. Ma filmy 4K i ekran dotykowy z obsługą gestami

Fujifilm X-E3 - nowy bezlusterowiec ze średniej półki. Ma filmy 4K i ekran dotykowy z obsługą gestami
Marcin Falana
07.09.2017 10:34, aktualizacja: 07.09.2017 13:19

Fujifilm X-E3 to stylowy bezlusterkowiec oferujący 24-megapikselową matrycę, nowe funkcje dotykowe, filmy 4K, Bluetooth i szybki autofokus.

Fujifilm zaprezentowało nową wersję bezlusterkowca skierowanego do bardziej zaawansowanych amatorów. Fujifilm X-E3 oferuje 24,3-megapikselową matrycę APS-C X-Trans CMOS III, obsługiwaną przez procesor obrazu X-Processor Pro. Poza zdjęciami X-E3 pozwala na filmowanie w 4K. W najnowszym bezlusterkowcu Fujifilm znajdziemy wiele elementów znanych z dużo bardziej zaawansowanego X-T20, zaczynając od 325 punktowego systemy AF, z zaawansowanymi funkcjami. Fujifilm obiecuje automatyczne ustawianie ostrości w czasie 0,06 s.

Fujifilm X-E3
Fujifilm X-E3

Aparat korzysta także z nowego systemu śledzenia obiektów. Dzięki nowo opracowanemu algorytmowi rozpoznawania obrazu aparat X-E3 ma śledzić poruszające się obiekty dwukrotnie szybciej niż poprzednie modele, a także obiekty o rozmiarze o połowę mniejszym niż dotychczas.

Fujifilm X-E3
Fujifilm X-E3

W aparacie X-E3 dostępne jest też fotografowanie z live view z prędkością 5 kl./s. Aparat uruchamia się w zaledwie 0,4 s., a opóźnienie migawki jest na poziomie 0,05 s, co świadczy o tym, że mamy do czynienia z naprawdę szybkim aparatem.

Fujifilm X-E3
Fujifilm X-E3

W nowym modelu nie znajdziemy wbudowanej lampy błyskowej, jednak producent dołączył zewnętrzną lampę EF-X8 do zestawu. Fujifilm X-E3 oferuje także Wi-Fi i jako nowinkę także Bluetooth, który pozwala na przesyłanie zdjęć przy niskim poborze energii.

Fujifilm X-E3
Fujifilm X-E3

Na tylnej ściance znajduje się 3-calowy ekran LCD. Wyświetlacz nadal nie jest odchylany, ale oferuje ciekawe funkcje dotykowe pozwalające na obsługę gestami jak w smartfonie. Poza tym X-E3 ma także funkcję “Touch Function”, która poprzez przesuniecie palcem po ekranie w kierunku góra-dół bądź lewo-prawo, pozwala na przywołanie zaprogramowanych funkcji. Nawet obserwując obiekt w elektronicznym wizjerze, można korzystać z przesuwania palcem po ekranie dotykowym w celu zmiany obszaru ostrości.

Fujifilm X-E3
Fujifilm X-E3

Pod względem filmowym X-E3 oferuje filmy 4K/30p, które są nagrywane przez cały sensor. W Full HD do dyspozycji mamy 1080/60p. Zarejestrowany obraz może być przekazywany na zewnętrzny monitor poprzez port HDMI, a ponadto aparat udostępnia wejście audio do podłączania zewnętrznego mikrofonu.

Fujifilm X-E3 ma być dostępny w Polsce w cenie 3899 zł za sam korpus.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)