Fujifilm X-Pro3 dostanie tytanową obudowę i chowany ekran

Fujifilm X‑Pro3 dostanie tytanową obudowę i chowany ekran

Fujifilm X-Pro3 dostanie tytanową obudowę i chowany ekran
Źródło zdjęć: © Fujifilm
Anna Rymsza
23.09.2019 14:31, aktualizacja: 26.07.2022 15:37

Fujifilm zdradził szczegóły nowego modelu X-Pro3. Szczególnie ciekawa jest tytanowa obudowa – trwałością zachwyci fotografów ulicznych.

Fujifilm X-Pro3 został pokazany dość niespodziewanie, bo podczas Fujifilm X Summit w Tokyo 20 września.

Fujifilm X-Pro3 w trzech kolorach

Kolejny bezlusterkowiec w rodzinie dostał dopracowaną, tytanową obudowę, twardością znacznie przewyższającą stal nierdzewną – bliżej mu szafiru. Ponadto aparaty X-Pro3 będą znacznie lżejsze niż ich poprzednicy.

Model X-Pro3 będzie dostępny w trzech kolorach: DURA, DURA Black (malowana na czarno) i DURA Silver ze srebrnymi wykończeniami. Podczas Fujifilm X Summit zwrócono także uwagę na wygodniejszy grip aparatu.

Dwa ekrany Fujifilm X-Pro3

Kolejna nowość to dwa ekrany z tyłu aparatu. Mniejszy pokazuje podstawowe ustawienia aparatu – te same, które widać na ekranie elektronicznego wizjera. Ekran ten jest podobny do LCD na górze obudowy aparatów GFX. Jeśli zostanie wybrana symulacja kliszy, tam znajdzie się o niej informacja. Za starych czasów przyklejałam fragment kartonowego pudełka kliszy do obudowy Zenita, tym bardziej doceniam tę funkcję.

Obraz
© Fujifilm

Większy ekran, pozwalający na podgląd zdjęć i kadrowanie z perspektywy żaby, został ukryty i można go odchylić, gdy jest potrzebny. Dzięki temu jest lepiej chroniony i nie rozprasza podczas robienia zdjęć. To idealne rozwiązanie dla fotografów poszukujących minimalistycznego aparatu lub klimatu retro.

Ekran wizjera także został ulepszony – ma większą rozdzielczość niż w X-Pro2, szerszy gamut, szybsze odświeżanie, wyższą jasność i kontrast. Fujifilm zapewnia, że poprawione zostały także kąty widzenia.

Fujifilm X-Pro3 będzie mógł symulować wygląd 10 klisz na zdjęciach. Najnowsza to Classic Negative, wzorowana na filmach Fujicolor Superia. Zdarzało mi się z niej korzystać i przyznam, że zrobiło mi się ciepło na sercu na tę wiadomość.

Kiedy Fujifilm X-Pro3 będzie w sklepach?

Pełną prezentację aparatu możesz zobaczyć na nagraniu konferencji (od około 1:08:00).

Fujifilm X-Pro3 zostanie oficjalnie zaprezentowany 23 października, nie wiemy jeszcze kiedy trafi do sklepów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)