Fujifilm X‑T1 IR - aparat do zastosowań specjalistycznych

Fujifilm X-T1 IR - aparat do zastosowań specjalistycznych
Marcin Falana

04.08.2015 08:14, aktual.: 04.08.2015 10:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fujifilm X-T1 IR różni się od X-T1 możliwością pracy nie tylko ze światłem widzialnym, ale także ultrafioletowym i podczerwonym w zakresie od około 380 do 1000nm.

Fujifilm poinformowało o wprowadzeniu na rynek nowego aparatu bezlusterkowego Fujifilm X-T1 IR (Infrared) – pierwszego modelu serii Fujifilm X dedykowanego do takich dziedzin jak wymiar sprawiedliwości, medycyna czy badania naukowe. Parametry techniczne aparatu są identyczne z tymi, jakie oferuje flagowy model serii Fujifilm X-T1. Model Fujifilm X-T1 IR reaguje dodatkowo na promieniowanie ultrafioletowe (UV) oraz podczerwień (IR) obejmując spektrum światła w zakresie od około 380 do 1000nm. Aparat współpracuje oczywiście z cała linią wysokiej klasy obiektywów Fujinon XF.

Nowy Fujifilm X-T1 IR oferuje najwyższą jakość obrazu znaną z flagowego modelu Fujifilm X-T1. Aparat dostarczy wysokiej jakości obrazy ekspertom z wielu dziedzin życia ze szczególnym uwzględnieniem fotografii na miejscu przestępstw, diagnostyki lekarskiej, fotografii dzieł sztuki, obserwacji naukowych i wielu innych. Fotografia w podczerwieni ma ogromne znaczenie w wyżej wymienionych dziedzinach, ponieważ pozwala widzieć to, co jest niedostępne gołym okiem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)