Fujifilm X-T100 – czy zobaczymy nowy aparat przed końcem maja?

Fujifilm X‑T100 – czy zobaczymy nowy aparat przed końcem maja?

Fujifilm X-T100 – czy zobaczymy nowy aparat przed końcem maja?
Marcin Watemborski
14.05.2018 07:16, aktualizacja: 14.05.2018 09:16

Ptaszki ćwierkają, że jeszcze przed końcem tego miesiąca możemy zobaczyć nowy aparat Fujifilm X-T100. Pod taką nazwą pojawia się na portalu FujiRumors, który dostał zaproszenie na niecodzienne wydarzenie w Australii.

Wszelkiego rodzaju plotki i baśnie na temat Fujifilm X-T100 pojawiają się od września 2017 roku. Podsumowując je – w środku możemy znaleźć 24-megapikselową matrycę Bayera, wzornictwo może być zbliżone do Fujifilm X-T20 oraz ma posiadać… ekranik do selfie. Oprócz tego, całość ma mieć wyjątkowo niską cenę. Czy tak się stanie? Czas pokaże. Milej by było zobaczyć aparat, podobny do Fujifilm X-E3 - mały, z bocznym EVF-em.

Obraz

Jako, że sam jestem zwolennikiem systemu Fujifilm X - nie mogę się doczekać. Chociaż nie wiem, czy nie wolałbym zobaczyć Fujifilm X-T3 z nową matrycą i 5-cio osiową stabilizacją obrazu. Takie coś zdecydowanie ucieszyłoby mnie bardziej. Z drugiej strony – dobrze by było mieć aparat, zbliżony funkcjami do tych z wyższej półki, w niższej cenie – nawet jeśli miałby mieć on niewymienny obiektyw o ogniskowej 23 mm na matrycy APS-C. Taki mały korpus zdecydowanie nie odstępowałby mi na krok.

Według FujiRumors, X-T100 ma kosztować około 450 dolarów, czyli około 1600 złotych. Aparat za taką cenę z matrycą X-Trans to byłoby coś! Wiem, że długo bym się nie zastanawiał i szybko bym go dołączył do mojej kolekcji.

Więcej ciekawostek znajdziecie na stronie FujiRumors.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)