Fujifilm X-T100 – wyciekła specyfikacja nowego aparatu na oficjalnej stronie

Fujifilm X‑T100 – wyciekła specyfikacja nowego aparatu na oficjalnej stronie

Fujifilm X-T100 – wyciekła specyfikacja nowego aparatu na oficjalnej stronie
Marcin Watemborski
21.05.2018 07:09, aktualizacja: 21.05.2018 09:09

Fujifilm X-T100 ma być tanim aparatem, który ma zachwycać wnętrzem. Portal Nokishita wpadł na oficjalną stronę europejskiego Fujifilm i odkrył specyfikacje nadchodzącego modelu. Zapowiada się ciekawie!

Nowy aparat, Fujifilm X-T100, może być następcą Fujifilm X-A5 z kilkoma dodatkowymi opcjami. Na stronie Fujifilm EU pojawiła się tabelka ze specyfikacjami i zanim została ona zdjęta, portal Nokishita wykonał zrzut. Dowiadujemy się z niego kilku informacji, które wyglądają na prawdopodobne.

Aparat ma być wyposażony w matrycę APS-C o rozdzielczości 24 megapikseli, móc filmować w 4K/15p oraz być wyposażony w 3-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości 1.04 mln punktów. Ma on również być ruchomy w 3 osiach. Według specyfikacji. Nie zabraknie również wbudowanego wizjera elektronicznego.

Obraz

Prędkość zdjęć seryjnych ma wynosić 6 klatek na sekundę. Bufor ma pozwolić na strzelenie 30 zdjęć JPEG w serii 6 kl./s oraz nielimitowaną ilość w trybie 3 kl./s. Zmieniona ma zostać również bateria. Aparat ma pracować na akumulatory NP-W126S, czyli te same, co flagowy model X-T2 oraz wiele innych. Ma on starczyć na wykonanie 430 zdjęć.

Ten aparat może być ciekawym ”codziennym” korpusem dla osób, które fotografują profesjonalnie w systemie Fujifilm. Wiem, że jeśli cena będzie zadowalająca, ten korpus może mieć spora szanse trafienia do mojej ”stajni”.

Według Fuji Rumors, aparat zobaczymy już w ten czwartek, 24 maja 2018 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)