Full Beauty Project. Czy piękno ma rozmiar?

Full Beauty Project. Czy piękno ma rozmiar?
Źródło zdjęć: © © Yossi Loloi
Wojciech Gadomski

21.10.2013 09:20, aktual.: 21.10.2013 11:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

“Full Beauty Project” to cykl portretów obok których trudno przejść obojętnie. Czemu nagość większych kobiet budzi takie emocje? Proponuję zaznajomić się z manifestem Yossiego Loloia i zapozanie z tymi prowokującymi fotografiami.

Obraz
© Fot.

Yossi Loloi to fotograf pochodzący z Włoch, jest portrecistą. Sławę przyniósł mu seria porterów Full Beauty Project ( tłum. Projekt pełne piękno ). Wielowymiarowy, niedosłowny w wyrazie, niepokojący projekt zmusza do chwili zastanowienia się. Oto, jak artysta broni swojej pracy w manifeście:

W mojej pracy pokazuję to, co większe kobiety reprezentują dla mnie. Skupiłem się na ich pełni i kobiecości, jako formie protestu przeciwko dyskryminacji wyznaczonej przez media i dzisiejsze społeczeństwa. Dla mnie większe kobiety reprezentują inną formę piękna. Uważam, że każdy ma swoje poczucie smaku i nikt nie powinien być ograniczany do okazywania jego. Ograniczanie tej swobody to życie pod dyktaturą estetyki. Wierzę w to, że jest wiele rodzajów tego co uważamy za piękne, piękno nie ma swojego standardowego rozmiaru. Zależy mi na tym by nagie modelki, które fotografuję prezentowały się widzowi dumnie i godnie.

Obraz
© © Yossi Loloi
Obraz
© © Yossi Loloi
Obraz
© © Yossi Loloi
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)