Gali i festiwalu World Press Photo 2020 nie będzie przez SARS-CoV-2

Gali i festiwalu World Press Photo 2020 nie będzie przez SARS-CoV-2

Gali i festiwalu World Press Photo 2020 nie będzie przez SARS-CoV-2
Źródło zdjęć: © © Nicholas Asfouri / AFP
Marcin Watemborski
12.03.2020 14:18, aktualizacja: 26.07.2022 14:58

Organizatorzy konkursu World Press Photo postanowili odwołać tegoroczną galę w Amsterdamie oraz festiwal fotograficzny ze względu na bezpieczeństwo uczestników. To słuszna decyzja, patrząc na to, co dzieje się obecnie w Europie.

W oświadczeniu organizatorzy World Press Photo 2020 wyrażają żal związany z koniecznością odwołania dorocznej gali oraz festiwalu. Oba wydarzenia są bardzo ważne w całej branży, lecz życie i zdrowie uczestników są ważniejsze.

-* Byliśmy na finiszu planowania wydarzeń i odwołanie ich nie było łatwą decyzją. W związku z niepewnością dotyczącą skali rozprzestrzeniania się koronawirusa niemożliwym jest przełożenie gali i festiwalu na późniejszy czas tego roku* – czytamy w oświadczeniu.

Bezpieczeństwo ekipy organizacyjnej, gości oraz fotografów są najwyższym priorytetem. Przed podjęciem decyzji o odwołaniu, organizatorzy kontaktowali się z Europejskim Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, które poinformowało, że w nadchodzących miesiącach możliwy jest wzrost zachorowań na COVID-19, czyli chorobę wywoływaną koronawirusem SARS-CoV-2. Ograniczenie zgromadzeń jest jedną z form prewencyjnych pandemii, więc nie ma co ryzykować.

Zwycięzcy konkursu World Press Photo 2020 zostaną ogłoszeni wieczorem 16 kwietnia 2020 roku i zaprezentowani podczas specjalnego streamingu. Organizatorzy wierzą, że wszyscy zrozumieją tę trudną sytuację.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)