Genialne iluzje optyczne stworzone bez użycia Photoshopa

Genialne iluzje optyczne stworzone bez użycia Photoshopa

Genialne iluzje optyczne stworzone bez użycia Photoshopa
Źródło zdjęć: © © Tiago Silva / [Instagram](https://www.instagram.com/umtiago/)
Marcin Watemborski
28.02.2020 11:42, aktualizacja: 28.02.2020 12:42

Tiago Silva jest przykładem nieskończonych pokładów kreatywności. Na swoim koncie na Instagramie umieszcza zdjęcia, które opierają się na grze iluzją optyczną – głównie opartą na perspektywie. Niektóre prace tego portugalskiego artysty są naprawdę zachwycające.

Niektórzy do tworzenia abstrakcyjnych zdjęć artystycznych potrzebują Photoshopa, inny wolą sięgać po to, co mają pod ręką. Tak właśnie działa Tiago Silva – fotograf z Portugalii, który koncentruje się na dostrzeganiu rzeczy, których nie widzą inni. Wystarczy odrobina kreatywności.

Prace Tiago Silvy opierają się przeważnie na grze światłocienia, perspektywie i umiejętności obserwacji codzienności. Jak widać, ta nie musi być nudna i szara, nawet w pochmurny dzień. Tiago uważa, że świat jest jego planem fotograficznym.

Fotograf uważa, że robienie zdjęć jedzenia lub kolejnego zachodu słońca jest po prostu nudne. Od czasu, gdy sięgnął po aparat, szukał swojego wyrazu artystycznego. Silva uważa, że fotografia ma sprawiać mu przyjemność i bawi się światem. Jego dzieła bywają zabawne, przemyślane i bardzo pomysłowe. Dosłownie z niczego jest w stanie zrobić coś fajnego.

Sukcesem do wykonania dobrego zdjęcia jest umiejętność obserwacji – przelatująca puszysta chmura, ciekawe odbicie w tle, albo rzeźba miejsca mogą zyskać kompletnie nowego wyrazu. Sedno tkwi w nadaniu innego kontekstu niż pierwotnie założony. Jak widać – nie trzeba mieć profesjonalnej ekipy, ani nawet drogiego aparatu, by ująć ciekawe kadry.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie Tiago.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)