Genialne symetryczne zdjęcie bielika amerykańskiego

Genialne symetryczne zdjęcie bielika amerykańskiego
Źródło zdjęć: © © Steve Biro / [Instagram](https://www.instagram.com/stevebiro/)
Marcin Watemborski

21.05.2019 07:54, aktual.: 21.05.2019 09:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Steve Bire jest miłośnikiem fotografii natury. Niedawno był w jednym z parków przyrodniczych w Ontario, gdzie zrobił niesamowite zdjęcie bielika amerykańskiego. Ptak wygląda na nim po prostu majestatycznie.

Symbol Ameryki

Bielik amerykański to symbol Stanów Zjednoczonych. Na pewno kojarzycie wyniosłe obrazki z dumnym zwierzęciem. Ten drapieżny ptak zasięgiem występowania obejmuje Kanadę i Alaskę. Oczywiście nie mógłby pominąć 48 pozostałych stanów USA, jak również Meksyku. Najchętniej osiedla się w okolicy dużych jezior lub nad oceanem. Gniazd bielika amerykańskiego wypatrujcie na starych drzewach.

Największy ptak na kontynencie

Rozpiętość skrzydeł najbardziej rozpoznawalnego północnoamerykańskiego ptaka wynosi od 168 do 244 cm, a długość ciała 71-96 cm. Samice są nawet o 25 proc. większe od samców, które mogą ważyć od 3 do 6,3 kg. Bieliki amerykańskie mają bardzo charakterystyczne umaszczenie, które większość nas kojarzy z klasycznym wyglądem orła – brązowe ciało, biała głowa i ogon, jasnożółte oczy i szponu oraz zakrzywiony, silnie nasycony dziób. U tego gatunku nie można rozróżnić samca i samicy po samym upierzeniu – wyglądają niemalże identycznie, z wyjątkiem wielkości.

Te ptaki żyją naprawdę długo. Na wolności jest to około 30 lat, lecz w niewoli potrafią żyć dłużej. Ich gniazda to kolejna ciekawa kwestia. Mają nawet do 4 metrów i ważą do 1 tony. Są to największe gniazda wśród wszystkich ptaków Ameryki Północnej.

Pod koniec XX wieku bielik amerykański był bliski całkowitego wymarcia na terenie ”kontynentalnych” Stanów Zjednoczonych. Wyjątkiem była Alaska oraz Kanada, gdzie populacja tych ptaków stale rosła. Obecnie ich liczebność utrzymuje się na stałym poziomie. Od 1999 roku działa inicjatywa ”Zdjęcia bielika amerykańskiego z listy gatunków zagrożonych na terenie 48 stanów USA”, co udało się osiągnąć dopiero w 2007 roku.

Genialne zdjęcie miłośnika fotografii

Steve Biro robił zdjęcie w Canadian Raptor Conservacy w stanie Ontario. Naprzeciwko niego zaczął latać piękny okaz bielika amerykańskiego o imieniu Bruce. Fotograf umiejscowił się na wysokości tafli wody, tuż przy brzegu, by móc dobrze złapać odbicie ptaka. Jego umiłowanie symetrii wygrało po raz kolejny.

Do sfotografowania bielika amerykańskiego, Biro wykorzystał pełnoklatkową lustrzankę Canon EOS 5D Mark IV z obiektywem Canon EF 100 mm f/2.8L IS USM Macro. Zamrożenie ruchu było możliwe dzięki krótkiemu czasowi otwarcia migawki 1/2000s.

Więcej prac fotografa znajdziecie na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)