Genialne wyczucie geometrii w pracach Rogera Holmena

Genialne wyczucie geometrii w pracach Rogera Holmena
Źródło zdjęć: © © Roger Holmen / [Instagram](https://www.instagram.com/rogerholmen/)
Marcin Watemborski

05.07.2019 12:59, aktual.: 05.07.2019 14:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Norweski fotograf Roger Holmen specjalizuje się w zdjęciach architektury. Jego prace są pełne współgrających ze sobą linii, a harmonia z nich płynąca przynosi ukojenie. Jego dorobek artystyczny to świetna inspiracja dla każdego miłośnika miejskiego krajobrazu.

Prace Rogera Holmena od razu mnie urzekły. Fotograf z Norwegii koncentruje się na swoim wyczuciu geometrii i harmonijnej, symetrycznej kompozycji. Zdjęcia, które prezentuje są z jednej strony bardzo mroczne, z drugiej pełne pozytywnego przekazu. To prawdziwa uczta zmysłów dla każdego estety.

Poniższe zdjęcia to seria zdjęć architektonicznych, która stale się rozrasta. Roger postanowił ja tworzyć, by znaleźć i rozwijać swój unikatowy styl. Nie jestem do końca przekonany, czy jest aż tak wyjątkowy, bo widziałem już setki zdjęć w podobnej estetyce. Jeśli Holmen będzie w tym konsekwentny, to za jakiś czas na pewno znajdzie i doda charakterystyczne dla siebie elementy.

Do wykonania pojedynczego obrazu, artysta wykonuje przeważnie kilka ekspozycji na długim czasie i łączy je ze sobą w Photoshopie. Roger koncentruje się na grze świateł i cieni, by zyskać możliwie największą wypukłość swoich dzieł oraz by doprowadzić do realizacji swojej wizji. Artysta uważa, że jego technika odróżnia znacznie jego prace od typowej fotografii architektury.

Seria Rogera o zabudowie miejskiej dotyczy wolnej przestrzeni i uproszczonych, minimalistycznych konstrukcji. W świecie, który jest wręcz zaśmiecony niespójnymi konstrukcjami, artysta stara się odnaleźć ład i porządek, który stoi w opozycji do ogromnych drapaczy chmur.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie artysty.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)