Genialne zdjęcia architektury wyróżnione w The Art of Building

Genialne zdjęcia architektury wyróżnione w The Art of Building06.02.2020 10:34
Genialne zdjęcia architektury wyróżnione w The Art of Building
Źródło zdjęć: © © Pedro Luis Ajuriaguerra Saiz / The Art of Building 2020
Justyna Kocur-Czarny

Znamy zwycięzców dziesiątego, jubileuszowego konkursu organizowanego przez Chartered Institute of Building’s. Zwycięska galeria to prawdziwa uczta dla fotograficznego i architektonicznego oka.

W tegorocznej edycji napłynęło 3500 zgłoszeń z ponad 100 krajów świata. Wieżowce, kamienice, stacje metra i budynki użyteczności publicznej - wszystkie w różnych kształtach i stylach. Jury wyłoniło najlepsze zdjęcia i podzieliło je na kategorie. Laureatem głównej nagrody został Pedro Luis Ajuriaguerra Saiz. W ścisłej czołówce znalazła się także fotografia Grzegorza Tatara wykonana we Wrocławiu.

Budynek-ryba zdobył pierwsze miejsce w konkursie The Art of Building

Pedro Luis Ajuriaguerra Saiz sfotografował projekt architekta Santiago Calatrava. Zwycięzca sfotografował budynek z odbiciem w wodzie, które podkreśliło kształt podobny do ryby. Kreatywność, nietuzinkowe spojrzenie, kompozycja i oświetlenie to kluczowe aspekty, którymi kierowało się jury.

420719414695253832
© © Aleksandr Bormoti / The Art of Building 2020

Fotografia pozwala spojrzeć na architekturę w nowy sposób. Zatrzymać się chwilę i dostrzec jej unikalne piękno. Autor projektu osobiście pogratulował Saizowi wygranej w konkursie.

Polak wśród finalistów

W gronie najlepszych znalazł się Grzegorz Tatar, który sfotografował wejście do parkingu podziemnego Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Fotografia została wykonana przy użyciu drona Phantom 4 Pro. Praca zatytułowana "Aksonometria" zachwyca geometryczną perfekcją. Budynek, cień i chodnik - wszystko przypomina idealny architektoniczny rysunek.

420719414695450440
© © Grzegorz Tatar / The Art of Building 2020

Pełną galerię zwycięzców można obejrzeć na stronie konkursu.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/9]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)