Genialne zdjęcia, które zostały zakopane w archiwum National Geographic

Genialne zdjęcia, które zostały zakopane w archiwum National Geographic

National Geographic to magazyn z wieloletnią tradycją. Pierwsze wydanie powstało w 1888 roku, a obecnie powstają coraz nowsze numery. Wydawcą niezmiennie jest National Geographic Society. Periodyk ukazuje się regularnie 12 razy do roku, ale są też numery specjalne.
National Geographic to magazyn z wieloletnią tradycją. Pierwsze wydanie powstało w 1888 roku, a obecnie powstają coraz nowsze numery. Wydawcą niezmiennie jest National Geographic Society. Periodyk ukazuje się regularnie 12 razy do roku, ale są też numery specjalne.
Źródło zdjęć: © Przejazd przez drzewo w Parku narodowym Sekwoi, maj 1951 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Marcin Watemborski
09.03.2018 11:42, aktualizacja: 09.03.2018 12:42

W National Geographic od wielu lat pojawiają się genialne zdjęcia. Często to fotografowie tego magazynu pojawiali się w jakimś miejscu jako pierwsi. Wiele z fascynujących obrazów zostało pogrzebanych w głębi archiwum. Czas, by ujrzały światło dzienne!

To czasopismo jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich magazynów na świecie. Od lat 20 XX wieku zaczęły pojawiać się w nim kolorowe zdjęcia. Poruszają one różne tematy – od krajobrazów, przez kulturę aż do wszelkiego rodzaju problemów społecznych. Przez lata to właśnie National Geographic kształtowało trendy w fotografii dokumentalnej i podróżniczej.
To czasopismo jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich magazynów na świecie. Od lat 20 XX wieku zaczęły pojawiać się w nim kolorowe zdjęcia. Poruszają one różne tematy – od krajobrazów, przez kulturę aż do wszelkiego rodzaju problemów społecznych. Przez lata to właśnie National Geographic kształtowało trendy w fotografii dokumentalnej i podróżniczej.© Neil Armstrong w stroju kosmonauty, dryfuje w basenie, 1967 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Oprócz zdjęć pojawiają się również wysokiej jakości artykuły oraz mapy. Ta druga kwestia jest tym, co przyczyniło się do znacznej popularności miesięcznika. Miejsca opisywane w artykułach doczekały się bardzo szczegółowych map. Niejednokrotnie były one wykorzystywane przez amerykański rząd, który czasem nie miał ich we własnych zasobach. Pierwsze zdjęcie na okładce Nat Geo ukazało się w 1950 roku.
Oprócz zdjęć pojawiają się również wysokiej jakości artykuły oraz mapy. Ta druga kwestia jest tym, co przyczyniło się do znacznej popularności miesięcznika. Miejsca opisywane w artykułach doczekały się bardzo szczegółowych map. Niejednokrotnie były one wykorzystywane przez amerykański rząd, który czasem nie miał ich we własnych zasobach. Pierwsze zdjęcie na okładce Nat Geo ukazało się w 1950 roku.© Mężczyzna sprawdza uzębienie swojego psa, okolice Bieguna Południowego 1957 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Więcej zdjęć znajdziecie na stronie internetowej.
Więcej zdjęć znajdziecie na stronie internetowej.© Trumna z ciałem J. F. Kennedy'ego w Kapitolu, listopad 1963 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Balon nad Cook Inlet, Alaska 1986 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Posąg na Wyspie Wielkanocnej, grudzień 1922 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Kotek dryfujący na lisciu, Filipiny 1935 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Bizony w Parku Narodowym Yellowstone, listopad 1967 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Pasterz ze stadem owiec, Szkocja 1919 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Pola tulipanów w Haarlem, Holandia 1931 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Mężczyzna robi sobie tatuaż, Wirginia © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Chłopcy bawią się w wyciąganie jabłek, Wirginia Zachodnia 1939 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Kowboje grają w piłkę, Phoenix 1955 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Wspinacze na moście skalnym w Mountain River w Waszyngtonie, maj 1963 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Kot atakuje swoje odbicie, 1964 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Para na tle Łuku Triumfalnego, Paryż 1960 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Młoda Kenijka z dikdikiem, Mombasa, marzec 1909 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© KObieta przy stoisku z kwiatami w Barcelonie, marzec 1929 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Człowiek z ogromnymi liśćmi na Maui, Hawaje 1924 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Chłopcy pozują z pingwinami, Londyn 1953 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Wodospad Salto angel, Wenezuela, marzec 963 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Blizny na ciele kobiety z plemienia Nuba, Sudan 1966 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Wyjący pies, przywiązany do żebra wieloryba, Alaska 1969 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Tęcza nad wodospadami Wiktorii w Zimbabwe © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Obraz
© Drwal na pniu drzewa, Australia, 1962 © Nat Geo / [natgeofound.tumblr.com](http://natgeofound.tumblr.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)