Genialne zdjęcie lwa morskiego w paszczy walenia podbija internet

Genialne zdjęcie lwa morskiego w paszczy walenia podbija internet

Genialne zdjęcie lwa morskiego w paszczy walenia podbija internet
Źródło zdjęć: © © Chase Dekker / [Instagram](https://www.instagram.com/chasedekkerphotography/)
Paweł Ziemiński
30.08.2019 08:28, aktualizacja: 26.07.2022 15:39

Jakiś czas temu widzieliśmy podobną sytuację. Wtedy jednak to człowiek był bohaterem zdjęcia i został połknięty przez wieloryba. Tym razem błędem ssaka padł lew morski.

Autorem zdjęcia jest Chase Dekker, który fotografował piękno humbaków w Zatoce Monterey. Te zwierzęta żywią się planktonem, ale czasem przed przypadek w ich wielkich paszczach lądują inne stworzenia. Tym razem to nie człowiek został tragicznym bohaterem, a lew morski. Fotograf był w szoku – wspomina, że nigdy nie widział takiej sytuacji.

Do zajścia doszło podczas tego, jak grupa 3 humbaków zbierała plankton. Dookoła pływało około 200 lwów morskich. Sytuacje, w których uszanki lądują na grzebiecie walenia lub są przez nie odpychane bokiem, zdarzają dość często, ale coś takiego to naprawdę wyjątkowa chwila. Humbaki czasem wypływają na powierzchnię, by zaczerpnąć powietrza i wtedy szeroko otwierają paszczę. Niefortunnie zdarzyło się, że na drodze wieloryba znalazł się lew morski.

Fotograf wykorzystał pełnoklatkową lustrzankę Canon EOS 5D Mark IV z obiektywem Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM. Czas otwarcia migawki równy 1/2000s pozwolił na zamrożenie ruchu, a przysłona f/7.1 na ujęcie wszystkiego w głębi ostrości.

Inne zdjęcia Chase'a Dekkera znajdziecie na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)