Genialne zdjęcie pełnego zaćmienia Słońca przypomina mitycznego Atlasa

Genialne zdjęcie pełnego zaćmienia Słońca przypomina mitycznego Atlasa
Źródło zdjęć: © © Albert Dros / [Facebook](https://www.facebook.com/albertdrosphotography/)
Marcin Watemborski

04.07.2019 09:43, aktual.: 04.07.2019 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podziwiam twórczość Alberta Drosa od wielu lat. Ten kreatywny fotograf potrafi ująć świat w niesamowity sposób. Jego najnowszy kadr przedstawia wczorajsze zaćmienie Słońca w Chile.

Podczas sesji zdjęciowej z Bartem Lablansem, Albert Dros postanowił zrobić zdjęcie, które zdecydowanie przypomina Atlasa z greckiej mitologii. Atlas był jednym z tytanów, bratem Prometeusza. Zeus skazał go na dźwiganie sklepienia niebieskiego na barkach Ta postać często jest przedstawiana z globem na plecach lub wyciągniętych rękach. W tym przypadku Ziemia została zastąpiona Słońcem.

Dros wspomina, że ma dość typowych zdjęć zaćmienia Słońca i zdecydował się na kreatywny ruch. O to, by powiększyć optycznie zacienioną gwiazdę na zdjęciu, wykorzystał obiektyw 100-400 mm z telekonwerterem x1.4. Po chwili kombinowania przy zdjęciu i późniejszej postprodukcji powstał ten kadr.

Bart Lablans był na miejscu, ponieważ chciał zrobić film poklatkowy z zaćmienia, ale pomysł Drosa mu się spodobał. Panowie byli od siebie tak daleko, że musieli się komunikować przez krótkofalówkę. Rzućcie okiem na prace Barta, bo naprawdę warto.

Więcej zdjęć Alberta Drosa znajdziecie na jego stronie internetowej i Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)