Geometria z Katalonii, czyli Isaac Sibecas w Krakowie

Geometria z Katalonii, czyli Isaac Sibecas w Krakowie

Fot. Isaac Sibecas
Fot. Isaac Sibecas
Krzysztof Basel
16.05.2011 07:07, aktualizacja: 01.08.2022 14:40

W jego pracach ważną rolę odgrywa światło i cień, a także uzyskana perspektywa. W to wszystko wkrada się harmonia, która zachowując odpowiednie proporcje tworzy całkowitą przestrzeń miasta. Cykl łączy prace, które nie są jednoznaczne, ich mnogość znaczeń potęguje zestawienie takich wrażeń jak gładkość - surowość, obłość - ostrość, światło - cień... Warsztaty Sztuki Fotografii zapraszają na wystawę Isaaca Sibecasa, której wernisaż odbędzie się już jutro.

Prezentowany na wystawie cykl fotografii GEOMETRIA (geo - ziemia, metria - miara) obejmuje prace, które można uszeregować w trzy główne nurty: point of view, circus, street art. Fotografie te powstały w okresie 2004 - 2010 r. w rozmaitych miejscach. Artysta posłużył się różnymi technikami, sięgnął do klasycznej, analogowej fotografii jak i do współczesnej - cyfrowej. Wszystkie prace są czarno-białe.

Fot. Isaac Sibecas
Fot. Isaac Sibecas

Około 20 zdjęć w dużym formacie zostanie pokazanych w jazz clubie Drukarnia (Kraków, ul. Nadwiślańska 1) między 17 maja a 1 lipca 2011 r. Miesiąc Sztuki Fotografii objął patronat nad tym wydarzeniem.

Kataloński fotograf Isaac Sibecas to młody i utalentowany artysta, który ma już za sobą wystawy w Europie i w Ameryce Południowej. Współpracuje z Instytutem Cervantesa, Luces de Bohemia w Pradze oraz z Ambasadą Hiszpańską w Pradze. Jego zdjęcia często pojawiają się w prasie.

Obraz

Fotografia jest jego pasją od dziecka. Pochodzi z rodziny z tradycjami fotograficznymi (trzecie pokolenie), a więc można śmiało powiedzieć, że ten rodzaj sztuki jest jego naturalnym środowiskiem. Fotografować zaczął w wieku dwóch lat. Sam o sobie mówi, że żyje na przełomie fotografii analogowej i cyfrowej, dlatego właśnie jego prace zawsze są zawieszone pomiędzy klasycznym a nowatorskim obrazem. Wszystko to składa się na swoistą swobodę i odwagę w poruszaniu się na płaszczyźnie klatek, a sposób widzenia i uchwycenia tego świata jest niepowtarzalny. Każdy obraz jest oryginalną całością, która łączy w sobie różne techniki. Ponieważ artysta zawsze pozostawia otwarte drzwi, szczelinę, przez którą można się prześlizgnąć i wejść do niezwykłej przestrzeni minimalizmu, niedomówień, prostoty, gry świateł, jak i archaicznej zabawy black & white. I tą niesamowitą całość, każdy może dokończyć w swoim otoczeniu.

Wystawa eksponowana była już w Warszawie (09.2010), w Chorzowie (11.2010) i we Wrocławiu (03.2011), gdzie spotkała się z ogromnym zainteresowaniem widzów. W Krakowie będzie wydarzeniem towarzyszącym Miesiącowi Fotografii.

Zapraszamy do obejrzenia stron artysty: www.isaacsibecas.comwww.myspace.com/isaac_sibecas

Źródło: blog WSF

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)