George Muncey odwiedził fabrykę Kodaka. Zobacz, jak powstają legendarne filmy

George Muncey odwiedził fabrykę Kodaka. Zobacz, jak powstają legendarne filmy

George Muncey odwiedził fabrykę Kodaka. Zobacz, jak powstają legendarne filmy
Źródło zdjęć: © © George Muncey / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=dIimQ_4mqtQ)
Marcin Watemborski
10.04.2018 08:51, aktualizacja: 26.07.2022 18:04

Kodak to legendarna firma, dzięki której świat fotografii miał możliwość się rozwinąć. Nawet dzisiaj, w czasach cyfrowych, wielu fotografów wybiera filmy fotograficzne, a produkty Kodaka jak: Ektar, Portra czy T-Max, nie mają sobie równych.

George Muncey prowadzi jeden z moich ulubionych kanałów na YouTube – Negative Feedback. Ten młody fotograf sprawdza tam sprzęt do fotografii tradycyjnej, rozmawia z interesującymi gośćmi oraz odbywa różne podróże w poszukiwaniu dobrych kadrów i rozumieniu fotografii.

Tour of the Kodak Factory | American Road Trip Part One

Jego ostatnia wycieczka zaprowadziła go do Stanów Zjednoczonych. George z kolegami trafili do głównej siedziby firmy Kodak w Rochester, w Nowym Jorku. W ciągu 12,5-minutowego filmiku możecie zobaczyć jak wyglądało prywatne oprowadzanie całej ekipy. Każdy z nich był pod ogromnym wrażeniem tego miejsca – jest ogromne.

W trakcie wycieczki młodzi fotografowie mieli okazję zobaczyć linię produkcyjną filmu (tu akurat Ektar), wielkie kanistry zbiorcze, w których przechowywane są błony światłoczułe przed pocięciem oraz dowiedzieć się o klubie fotograficznym dla pracowników. Ten ostatni twór istnieje od lat 20 XX wieku i mogli do niego należeć tylko pracownicy. Dzięki tej inicjatywie dowiadywali się oni więcej na temat samych produktów oraz fotografii. W ramach członkostwa mogli również wystawiać swoje prace.

Fabryka Kodaka, nawet dzisiaj – w czasach cyfrowych, ma możliwość wyprodukowania ponad 50 000 rolek filmu małoobrazkowego jednego dnia. Nie wiadomo jednak ile rolek realnie jest produkowanych dziennie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)