Getty Images przeprasza za galerię najseksowniejszych kibicek Pucharu Świata

Getty Images przeprasza za galerię najseksowniejszych kibicek Pucharu Świata

Getty Images przeprasza za galerię najseksowniejszych kibicek Pucharu Świata
Źródło zdjęć: © © PAP / Bartłomiej Zborowski / [sportowefakty.wp.pl](https://sportowefakty.wp.pl/ms2018/zdjecia/galeria/15956/mundial2018pieknapolkawalczyotytulmissmistrzostwswiatajejzdjeciazro)
Monika Homan
27.06.2018 08:51, aktualizacja: 26.07.2022 17:58

Getty Images opublikowało galerię najseksowniejszych fanek piłki nożnej podczas Mundialu 2018. Pojawiły się oskarżenia o seksizm. Teraz twórcy galerii przepraszają.

Pamiętacie, jak Natalia Siwiec zyskała swoją sławę? Została okrzyknięta Miss Euro 2012, po tym jak prezentowała swoje wdzięki w trakcie meczu. To właśnie w ten sposób została celebrytką, a dziś zarabia na swoim wizerunku niemałe pieniądze.

Agencja Getty Images opublikowała ostatnio galerię najseksowniejszych fanów tegorocznych mistrzostw świata. Z tym, że w galerii znalazły się wyłącznie fanki. Szybko okazało się, że galeria ta nie cieszy się uznaniem wśród publiczności i znalazła się pod ostrzałem użytkowników mediów społecznościowych. Twórców galerii oskarżono o seksizm i mizoginizm. Niektórzy stwierdzili, że galeria ta wzmacnia stereotypowe wyobrażenie o kobiecych kibicach piłki nożnej. Oczywiście znaleźli się też tacy, którym galeria się podobała.

Obraz
© [metro.co.uk](https://metro.co.uk/2018/06/26/gettysharesallfemalelistofthehottestfansattheworldcupandpeoplearentimpressed7660299/)

Getty usunęło galerię, a w jej miejsce pojawiło się oświadczenie w którym piszą:

Wcześniej opublikowaliśmy galerię "World Cup 2018: The Sexiest Fans", która nie spełniała naszych standardów edytorskich. Żałujemy błędu i usunęliśmy ją. Jest wiele ciekawych historii do opowiedzenia o Pucharze Świata i przyznajemy, że to nie była jedna z nich.

Głos w tej sprawie zabrała również grupa działająca na rzecz zmiany stereotypowego wizerunku kibiców - The Fan Girl. Ich rzeczniczka mówi, że "ze względu na ich wielkość i wpływ, ponoszą ogromną odpowiedzialność za to, aby nie utrwalać męskiego prymatu, który istnieje w piłce nożnej".

Obraz
© [metro.co.uk](https://metro.co.uk/2018/06/26/gettysharesallfemalelistofthehottestfansattheworldcupandpeoplearentimpressed7660299/)

Co ciekawe, w ankiecie zorganizowanej przez metro.co.uk jedynie 17 proc. osób widzi jakikolwiek problem, a prawie 40 proc. uważa ją za docenienie kobiecej publiczności.

Według mnie nie było w niej nic złego. Wystarczyło tylko zamiast "najseksowniejsze" użyć słowa "najpiękniejsze" i pewnie afera by nie wybuchła.

Biorąc pod uwagę, że organizowane są konkursy piękności wśród kibicek i niektórym paniom zależy na rozgłosie, odnoszę wrażenie, że takie galerie są niektórym na rękę.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)