Gigantyczna kula ognia rozświetliła niebo nad oceanem

Gigantyczna kula ognia rozświetliła niebo nad oceanem
Bolesław Breczko

19.11.2020 13:31, aktual.: 19.11.2020 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piękny meteor pozostawił po sobie meteoroid na australijskim niebie, aby osiąść na dnie Oceanu Południowego jako meteoryt. (Prawie) wszystko uchwyciła kamera australijskiej agencji naukowej CSIRO.

We wtorek rano australijskiego czasu niebo nad Tasmanią rozjaśniło się światłem meteroidu spalającego się w ziemskiej atmosferze. Piękne zjawisko uchwyciła kamera australijskiej agencji naukowej CSIRO. Znajduje się na okręcie badawczym RV Investogator, który pracuje na Oceanie Południowym przy wybrzeżu Tasmanii.

Czarnobiała kamera na RV Investigator działa 24 godziny na dobę, a stream z niej na żywo można podejrzeć na stronie okrętu https://mnf.csiro.au/.

Meteor to piękne fotograficznie zjawisko, ale trudno do uchwycenia. O tym, jak się do tego najlepiej zabrać możecie przeczytać tutaj.

Powszechnie określeniem meteor zwykło się opisywać wszelkie lecące z nieba skały. Zgodnie z nomenklaturą naukową meteor to ognisty ślad, który pozostawia za sobą spalający się w atmosferze meteoroid.

Meteoroid to kosmiczny fragment skalny, który jest częścią większego obiektu, jak np. komety i planetoidy. Z kolei meteoroid, który spadnie na ziemię to meteoryt. Fotografie tych ostatnich nie budzą już takich emocji, jak meteorów.

W Polsce najlepszy okres na oglądanie meteorów to przełom lipca i sierpnia. Wtedy Ziemia znajduje się w roju meteorów zwanych Perseidami.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)