Gimbal za ponad 2 miliony złotych i ponad 320 km/h. To prawdziwa bestia!

Gimbal za ponad 2 miliony złotych i ponad 320 km/h. To prawdziwa bestia!
Źródło zdjęć: © © ArmedBandit / [Instagram](https://www.instagram.com/p/Bh2PClHKRA/?utm_source=ig_embed)
Marcin Watemborski

26.04.2018 07:03, aktual.: 26.07.2022 18:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielu z nas to kocha – szybkie samochody i fotografia. Ekipa z Kaliforni – Incline Dynamic Outlet – połączyła jedno i drugie. Lamborghini Huracan kosztuje ponad 1 milion złotych, a dodatkowo ma zamontowany system filmowy z gimbalem za ponad 2 miliony. Co za cios!

Huracam, czyli połączenie Lamborghini Huracan z profesjonalnym, dostosowanym indywidualnie gimbalem od Gyro-Stabilized Systems i kamerą, to naprawdę niezłe cacko. Już sam samochód robi wrażenie i to niemałe, a to połączenie… Przepiękne!

Ekipa kalifornijskiej firmy Incline Dynamic Outlet (IDO) specjalizuje się w tworzeniu mocowań na aparaty i gimbali do stabilizacji obrazu. Jednym z ich najnowszych wyzwań jest budowa najszybszego samochodu na świecie z możliwością nagrywania nieporuszonych ujęć. Tak oto Lamborghini Huracan za ponad 1 milion złotych zostało zespolone z specjalnym systemem za ponad 2 miliony złotych.

Samochód o mocy 610 koni mechanicznych i z silnikiem V10 został wyposażony w ramię, na końcu którego zamontowana jest kamera RED Helium 8K z opcją montażu wielu obiektywów. Jest to piekielnie drogie rozwiązanie, które zostało zastosowane w piekielnie drogim samochodzie. Stylowe, szybkie, ostre. Nie mogę wyjść z podziwu dla tego wszystkiego.

Huracan został specjalnie wybrany do tego rozwiązania, ponieważ jego konstrukcja i umiejscowienie silnika pozwoliły na zamontowania gimbalu na przodzie pojazdu. Jest on bowiem zamontowany bezpośrednio za siedzeniami kierowcy i pasażera, co sprzyja dobrej stabilności przy szybkiej jeździe z obciążeniem na masce.

Lamborghini Huracan rozwija prędkość od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi ponad 320 km/h. Niestety nie mamy informacji na temat tego konkretnego modelu, ale pewnie znacznie zwalnia. Nic dziwnego – gimbal na pewno swoje waży i ma znaczny wpływ na aerodynamikę pojazdu. Tak czy siak – to wciąż niezła bestia!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)