Głosuj na najlepsze zdjęcia w konkursie „Rozwój w obiektywie”

Głosuj na najlepsze zdjęcia w konkursie „Rozwój w obiektywie”

Głosuj na najlepsze zdjęcia w konkursie „Rozwój w obiektywie”
Krzysztof Basel
08.11.2011 13:07, aktualizacja: 01.08.2022 14:27

Etap przyjmowania prac do konkursu fotograficznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP „Rozwój w obiektywie” jest już zakończony, ale mamy nowe możliwości - tym razem decydowania o losach uczestników.

Do 14 listopada 2011 r. trwa głosowanie internautów na najlepsze zdjęcia w konkursie „Rozwój w obiektywie”. Wystarczy wejść na na stronę www.photo2011.eu, założyć bezpłatne konto i zagłosować na swoje ulubione zdjęcia. Zwycięzców poznamy już 18 listopada 2011 r.

Na konkurs napłynęło ponad 2,5 tysiąca zdjęć w czterech kategoriach. Spośród zgłoszonych prac konkursowych międzynarodowe jury pod przewodnictwem Marka Kamińskiego, wybitnego podróżnika, wybierze dziewięciu, a  internauci czterech laureatów konkursu.

Nagrodzone zdjęcia będzie można zobaczyć na wystawie fotografii w drugiej połowie grudnia w Hali Głównej Dworca Centralnego w Warszawie oraz w Bonarka City Center w Krakowie.

Tematyką konkursu są wyzwania rozwojowe stojące przed krajami ubogimi i przechodzącymi transformację ustrojową. Zdjęcia zgłaszane do konkursu prezentują życie codzienne, kulturę czy problemy, jakie muszą przezwyciężać mieszkańcy krajów słabiej rozwiniętych. Organizatorzy wyjaśniają, że chodzi o biorców Oficjalnej Pomocy Rozwojowej (ODA), zgodnie z klasyfikacją Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Konkurs organizowany jest przez MSZ RP w ramach Europejskich Dni Rozwoju (European Development Days).

Obraz

Nagrody:

  • Grand Prix Konkursu o wartości 2500 euro brutto;
  • I miejsce w każdej z czterech kategorii o wartości 1000 euro brutto;
  • II miejsce w każdej z czterech kategorii o wartości 500 euro brutto;
  • Nagroda Internautów w każdej z czterech kategorii o wartości 400 euro brutto.

Więcej informacji na www.photo2011.eu i www.polskapomoc.gov.pl.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)