Głupota influencera. Zniszczył samoloty tylko po to, by nagrać film na YouTube

Głupota influencera. Zniszczył samoloty tylko po to, by nagrać film na YouTube22.04.2022 08:59
Głupota influencera. Zniszczył samoloty tylko po to, by nagrać film na YouTube

Przed wami kolejny dowód na to, że niektórzy influencerzy zrobią wszystko, by przypodobać się swojej publiczności i zdobyć sławę w mediach społecznościowych. Treveor Jacob pokazał, jak narazić życie swoje i innych, zniszczyć drogi sprzęt oraz zanieczyścić środowisko tylko po to, by ktoś w internecie obejrzał jego wyczyny.

W grudniu 2021 roku sieć obiegło nagranie, na którym można zobaczyć influencera Trevora Jacoba skaczącego z samolotu. Awionetka nie była ustawiona na autopilota, maszyna się rozbiła. Wówczas mężczyzna utrzymywał, że cała akcja była spowodowana awarią i był zmuszony ratować swoje życie.

Film, o którym mowa, ma prawie 2 miliony wyświetleń i rozszedł się bardzo szybko w social mediach. Maszyna rozbiła się w kalifornijskim lesie Los Padres. Jak się okazało – było to celowe zagranie, by zgromadzić odbiorców. FAA, czyli amerykańska komórka rządowa zajmująca się lotnictwem, wyjawiła kłamstwo influencera.

I Crashed My Plane

11 kwietnia 2022 roku Trevor Jacob otrzymał list od FAA informujący o złamaniu przez niego prawa lotniczego. Internauci oraz organizacja zwrócili uwagę, na to, że dziwnym trafem cała akcja została sfilmowana przez Jacoba z różnych widoków – na samolocie było zainstalowane kilka kamerek sportowych, a sam pilot trzymał w ręce selfie sticka podczas skoku. Odbiorcy zastanawiali się, czy to normalne zachowanie w chwili zagrożenia życia.

FAA wypunktowało influencerowi błędy. Mężczyzna przede wszystkim otworzył drzwi pilota, zanim potwierdził awarię silnika. Nie poinformował też wieży kontroli lotów o sytuacji na specjalnym kanale awaryjnym. Dalej – nie próbował ponownie odpalić silnika, ani nie szukał miejsca do wykonania manewru lądowania awaryjnego.

Obserwujący zaczęli domagać się od Trevora wyjaśnień. W nagranym filmie poinformował, że jego prawnik odradził mu komentowanie sytuacji. Mimo tego, że influencer zabrał wrak z miejsca wypadku i tak stracił licencję pilota. Postępowanie wobec Jacoba jest w toku.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)