Głupota nie zna granic, czyli turyści szarżujący na niedźwiedzicę z młodymi złapani na filmie

Głupota nie zna granic, czyli turyści szarżujący na niedźwiedzicę z młodymi złapani na filmie

Turyści prawdopodobnie chcieli przepędzić niedźwiedzie, by nie zostały potrącone.
Turyści prawdopodobnie chcieli przepędzić niedźwiedzie, by nie zostały potrącone.
Źródło zdjęć: © YouTube
Marcin Watemborski
15.09.2023 12:02

Czasem aż nie chce się wierzyć w brak roztropności niektórych ludzi. Na szczęście są inni, którzy nagrywają różne sytuacje, będące przestrogą dla kolejnych śmiałków. Film, który zobaczycie, pokazuje absolutny brak zdrowego rozsądku w postaci turystów, biegnących prosto na niedźwiedzicę z małymi. Co chcieli tym uzyskać, trudno powiedzieć. Jedno jest pewne – to zdecydowanie nie był dobry pomysł.

Rzecz wydarzyła się w Parku Narodowym Yellowstone w USA, gdzie jest mnóstwo dzikich zwierząt, w tym niedźwiedzi. Tamtejsze prawo zabrania zbliżania się do nich na mniej niż 20 m. Powód jest oczywisty – chodzi o bezpieczeństwo ludzi jak i dzikich stworzeń.

Tourists sprint toward bear and cubs in Yellowstone

Jak można się łatwo domyślić, nie wszyscy stosują się do przepisów. Jeden z mieszkańców stanu Karolina Południowa nagrał kilku turystów, którzy postanowili złamać zasady i wystawili się na poważne niebezpieczeństwo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na filmie zobaczymy, jak biegną prosto na spokojną niedźwiedzicę i jej młode. Nietrudno się domyślić, że zwierzęta się przestraszyły. Tu warto dodać, że przestraszona matka może bardzo szybko zaatakować, a co ciekawsze niedźwiedzie potrafią szarżować z prędkością ponad 50 km/h.

Jeśli dobrze się przyjrzycie nagraniu, to zobaczycie, że jedna z osób na filmie ma dziecko na rękach. Takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne. Niektórzy podejrzewają, że turyści chcieli przepędzić niedźwiedzie, by nie zostały potrącone przez samochód. Mimo potencjalnie dobrych chęci nie było to dobrym pomysłem, ponieważ dzikie zwierzęta są nieprzewidywalne.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)