Godło Polski ze 100 tys. drzew. Pobije rekord Guinnessa?

Godło Polski ze 100 tys. drzew. Pobije rekord Guinnessa?

Leśny orzeł. Godło Polski ze 100 tys. drzew
Leśny orzeł. Godło Polski ze 100 tys. drzew
Źródło zdjęć: © Nadleśnictwo Lipusz
27.10.2022 15:02, aktualizacja: 27.10.2022 16:29

W Nadleśnictwie Lipusz powstał niezwykły projekt. "Leśny Orzeł", to godło Polski, które składa się ze 100 tys. drzew. Twórcy projektu liczą, że uda im się pobić rekord Guinnessa.

W 2018 r. w Polsce podjęto wiele inicjatyw, które miały na celu uczczenie stulecia niepodległości naszego kraju. Odbywały się liczne imprezy okolicznościowe, wykańczano wiele projektów, a nawet otrzymaliśmy dodatkowy dzień wolny od pracy, który miał ułatwić świętowanie w tym wyjątkowym czasie. W Nadleśnictwie Lipusz podjęto się jednego z najbardziej imponujących projektów. Powstał "Leśny Orzeł", czyli godło Polski składające się z blisko 100 tys. drzew. Łączna powierzchnia wzoru wyniosła 99898,26 metrów kwadratowych.

Leśne godło powstało jako odpowiedź na tragiczną nawałnicę, która przeszła nad terenem Nadleśnictwa Lipusz. Do wydarzenia doszło w sierpniu 2017 r. Powalonych wówczas zostało ok. 2,3 mln metrów sześciennych drzew. Wówczas było wiadomo, że teren trzeba ponownie zalesić.

Z uwagi na to, że w 2018 r. świętowaliśmy stulecie niepodległości, a teren dotknięty silnymi wiatrami znajduje się w miejscu, gdzie przebiegała granica II Rzeczpospolitej, zdecydowano się na nietypowe zalesianie. Nowy las miał przyjąć kształt orła białego, symbolu naszego kraju.

Na wizerunek "Leśnego Orła" składa się blisko 400 modrzewi (pazury i korona), ponad 23 tys. brzóz, które składają się na samego orła. Tło godła stanowi ponad 67 tys. sosen. Wymiary samego orła to ok. 300 na 200 metrów.

Po czterech latach od posadzenia lasu, w końcu można podziwiać efekty akcji. Nadleśnictwo Lipusz pochwaliło się efektem podjętej inicjatywy na swoim fanpage'u na Facebooku. Zarys polskiego godła w rozmiarze XXXL jest już mocno widoczny.

Zielony symbol narodowy prezentuje się nad wyraz imponująco. To jednak dopiero początek "życia" orła, zgodnie ze słowami inicjatorów, można się spodziewać, że za kilka lat będzie on wywierał jeszcze lepsze wrażenie. Nadleśnictwo wystąpiło z wnioskiem o wpisanie "Leśnego Orła" do Księgi Rekordów Guinnessa jako największej mozaiki z drzew.

Karol Kołtowski, dziennikarz Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)