Godox V1, czyli mały studyjno-reporterski rywal Profoto A1

Godox V1, czyli mały studyjno-reporterski rywal Profoto A1

Godox V1, czyli mały studyjno-reporterski rywal Profoto A1
Monika Homan
08.03.2019 08:39, aktualizacja: 26.07.2022 15:55

Kiedy na rynku pojawiła się lampa Profoto A1, była najmniejszą dostępną lampą studyjną, która łączyła w sobie funkcje lampy reporterskiej. Firma Godox po zapowiedziach na Photokinie 2018 w końcu wypuszcza dla niej konkurencję - Godox V1.

Na targach Photokina 2018 firma Godox zapowiedziała wprowadzenie do swojej oferty lampy błyskowej, która łączy w sobie funkcje lampy reporterskiej i studyjnej. Godox V1 będzie bezpośrednią konkurencją dla Profoto A1, która klasyfikowana jest jako lampa studyjna, ale posiada tez gorącą stopkę, więc może być zamocowana bezpośrednio do aparatu.

Godox V1 lub Flashpoint Zoom Li-On X R2, bo pod taką nazwą również lampa pojawi się na rynku, ma okrągłą głowicę z manualną lub automatyczną kontrolą zooma. Głowica wyposażona jest w magnetyczny uchwyt pozwalający zamocować modyfikatory z zestawu Godox AK-R1. Głowica obraca się o 330 stopni i przechyla o 120 stopni.

Zestaw modyfikatorów Godox AK-R1
Zestaw modyfikatorów Godox AK-R1

Przy ISO 100 i ogniskowej 50 mm lampa błyśnie na 28 metrów. Godox V1 oferuje zdalne sterowanie za pomocą systemu E-TTL oraz synchronizację błysku z krótkimi czasami otwarcia migawki do 1/8000 sekundy.

Producent obiecuje, że światło, jakie emituje Godox V1 jest "gładkie i przyjemne", ale przede wszystkim to, że błyski są stabilne pod względem temperatury barwowej.

Lampa błyskowa Godox V1
Lampa błyskowa Godox V1

Lampa zasilana jest akumulatorem litowo-polimerowym o pojemności 2600 mAh. Na jednym naładowaniu błyśnie z pełną mocą 650 razy. Czas ładowania pomiędzy błyskami wynosi do 1,5 sekundy.

Kiedy Godox V1 pracuje w trybie master, może bezprzewodowo kontrolować cztery grupy lamp, a w trybie slave obsługuje zarówno inteligentne, jak i zwykłe tryby. Nie poznaliśmy jeszcze ceny, ale można przypuszczać, że będzie ona znacznie tańsza od Profoto A1, która kosztuje około 4 tysięcy złotych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)