Google Earth lubi zaskakiwać. Oto, kilka interesujących przykładów

Jedno ze zdjęć znalezionych w Google Earth
Jedno ze zdjęć znalezionych w Google Earth
Źródło zdjęć: © Weird Google Earth
Karolina Modzelewska

07.08.2022 17:39, aktual.: 07.08.2022 19:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis Bored Panda zwrócił uwagę na interesujące konto na Twitterze. Jego założyciele zamieszczają na nim najciekawsze zdjęcia znalezione w Google Earth. Prezentujemy wybrane z nich.

Google Earth to program, który umożliwia podróżowanie i poznawanie świata na wirtualnym globie. Jego użytkownicy zyskują dostęp m.in. do zdjęć satelitarnych, map, mogą też obserwować ukształtowanie terenu czy budynki 3D. Szczególnie zdjęcia satelitarne cieszą się sporym zainteresowaniem, bo w Google Earth nie brakuje ciekawych i często zaskakujących ujęć.

Google Earth - zdjęcia, które bawią i zaskakują

Zdjęcia można znaleźć m.in. na stronie internetowej oraz koncie na Twitterze "Weird Google Earth". Jest to projekt, którego celem jest wyszukiwanie i publikowanie "najzabawniejszych, najdziwniejszych i najbardziej tajemniczych ujęć, którymi świadkami były samochody i Google Earth i Google Maps". Prezentujemy wybrane z nich.

Zdjęcie wykonane w Tokio przedstawia ludzi z maskami przypominającymi głowy ptaków. Taki widok na ulicy nie jest czymś, co można zaobserwować każdego dnia.

Tokio, Japonia
Tokio, Japonia© Weird Google Earth

Na kolejnym zdjęcie można zobaczyć ogromnego, różowego królika. Interesujące, co takich rozmiarów (najprawdopodobniej) maskotka robi porzucona w miejscu przypominającym łąkę we włoskim Prata Nevoso.

Prata Nevoso, Włochy
Prata Nevoso, Włochy© Weird Google Earth

Google Earth uchwycił również samolot, który wygląda jakby został pozostawiony na zwykłym, samochodowym parkingu w niemieckim Hagen. Dokładniejsza analiza zdjęcia pozwala dostrzec, że to złudzenie optyczne, a samolot po prostu przelatywał nad stojącymi autami.

Hagen, Niemcy
Hagen, Niemcy© Weird Google Earth

W Google Earth nie brakuje barwnych, a niekiedy i przerażających postaci. Jedną z nich zauważono w meksykańskim Turicachi.

Turicachi, Meksyk
Turicachi, Meksyk© Weird Google Earth

W kontekście tego typu osobistości na uwagę zasługuje również ujęcie Google Earth z Montrealu. Bez wątpienia widok klauna z nożem w ręku, który chowa się przy drzwiach jednego z domów, może budzić skrajne emocje.

Więcej podobnych zdjęć można znaleźć na stronie internetowej Weird Google Earth lub na Twitterze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)