Google Earth lubi zaskakiwać. Oto, kilka interesujących przykładów

Google Earth lubi zaskakiwać. Oto, kilka interesujących przykładów

Jedno ze zdjęć znalezionych w Google Earth
Jedno ze zdjęć znalezionych w Google Earth
Źródło zdjęć: © Weird Google Earth
Karolina Modzelewska
07.08.2022 17:39, aktualizacja: 07.08.2022 19:39

Serwis Bored Panda zwrócił uwagę na interesujące konto na Twitterze. Jego założyciele zamieszczają na nim najciekawsze zdjęcia znalezione w Google Earth. Prezentujemy wybrane z nich.

Google Earth to program, który umożliwia podróżowanie i poznawanie świata na wirtualnym globie. Jego użytkownicy zyskują dostęp m.in. do zdjęć satelitarnych, map, mogą też obserwować ukształtowanie terenu czy budynki 3D. Szczególnie zdjęcia satelitarne cieszą się sporym zainteresowaniem, bo w Google Earth nie brakuje ciekawych i często zaskakujących ujęć.

Google Earth - zdjęcia, które bawią i zaskakują

Zdjęcia można znaleźć m.in. na stronie internetowej oraz koncie na Twitterze "Weird Google Earth". Jest to projekt, którego celem jest wyszukiwanie i publikowanie "najzabawniejszych, najdziwniejszych i najbardziej tajemniczych ujęć, którymi świadkami były samochody i Google Earth i Google Maps". Prezentujemy wybrane z nich.

Zdjęcie wykonane w Tokio przedstawia ludzi z maskami przypominającymi głowy ptaków. Taki widok na ulicy nie jest czymś, co można zaobserwować każdego dnia.

Tokio, Japonia
Tokio, Japonia© Weird Google Earth

Na kolejnym zdjęcie można zobaczyć ogromnego, różowego królika. Interesujące, co takich rozmiarów (najprawdopodobniej) maskotka robi porzucona w miejscu przypominającym łąkę we włoskim Prata Nevoso.

Prata Nevoso, Włochy
Prata Nevoso, Włochy© Weird Google Earth

Google Earth uchwycił również samolot, który wygląda jakby został pozostawiony na zwykłym, samochodowym parkingu w niemieckim Hagen. Dokładniejsza analiza zdjęcia pozwala dostrzec, że to złudzenie optyczne, a samolot po prostu przelatywał nad stojącymi autami.

Hagen, Niemcy
Hagen, Niemcy© Weird Google Earth

W Google Earth nie brakuje barwnych, a niekiedy i przerażających postaci. Jedną z nich zauważono w meksykańskim Turicachi.

Turicachi, Meksyk
Turicachi, Meksyk© Weird Google Earth

W kontekście tego typu osobistości na uwagę zasługuje również ujęcie Google Earth z Montrealu. Bez wątpienia widok klauna z nożem w ręku, który chowa się przy drzwiach jednego z domów, może budzić skrajne emocje.

Więcej podobnych zdjęć można znaleźć na stronie internetowej Weird Google Earth lub na Twitterze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)