Google Earth Studio - odbądź podróż w dowolne zakątki świata

Google Earth Studio - odbądź podróż w dowolne zakątki świata25.03.2019 11:57
Google Earth Studio - odbądź podróż w dowolne zakątki świata
Źródło zdjęć: © Źródło: [Google Earth Studio ](https://www.google.com/earth/studio/)
Monika Homan

Google Earth zawiera ogromne ilości danych - głównie zdjęć satelitarnych i obrazów 3D, dzięki którym jednym kliknięciem możemy przenieść się w dowolne miejsce na świecie. Google stworzyło narzędzie, które wykorzystuje te dane do tworzenia genialnych animacji, które pokazują świat z wysokości.

Google Earth Studio jest internetowym narzędziem, które pozwala na tworzenie animacji ze zdjęć satelitarnych Google Earth. Kiedy Google Earth pozwala wirtualnie poznawać świat i oglądać jego szczegóły z perspektywy satelity, Google Earth Studio z tych samych obrazów pozwala tworzyć wirtualną podróż, którą możemy się podzielić.

Google Earth dysponuje ogromnymi ilościami danych 2D i 3D. Można zobaczyć tam duże elementy geologiczne, ale i poszczególne budynki. Program Google Earth studio pozwala wykorzystać te dane do tworzenia zdjęć i animacji w prosty sposób.

Google Earth Studio - Animation Reel

Wystarczy tylko przeglądarka

Program działa jedynie w przeglądarce Google Chrome. Można z niego korzystać bezpłatnie po zalogowaniu i otrzymaniu dostępu, ale tylko do celów niekomercyjnych. Ważne jest, żeby w stworzonych przez siebie materiałach zaznaczyć skąd pochodzą dane.

Obrazy 3D w Earth Studio nie są idealne. Największe problemy pojawiają się w przypadku ujęć z poziomu gruntu i kiedy kamera jest nisko. Pojawić się mogą wtedy różnego rodzaju artefakty i błędy. Pomimo tego jest to bardzo ciekawe narzędzie to kreatywnego tworzenia animacji.

Łatwe w obsłudze i pełne podpowiedzi narzędzie

Aplikacja zawiera szablony ruchów kamery, które znacznie ułatwiają tworzenie klipów. Użytkownik może dostosować pole widzenia i takie atrybuty, jak pora dnia, czy pozycja słońca. Zobaczcie film Victora Raulta "This is Earth" ("To jest Ziemia"), który stworzył przy pomocy Google Earth Studio.

Więcej informacji na temat tego narzędzia znajdziecie na jego stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)