Google kończy z Photovine! Wpadka czy planowane działania?

Google kończy z Photovine! Wpadka czy planowane działania?

Google kończy z Photovine!
Google kończy z Photovine!
Krzysztof Basel
29.08.2011 10:43, aktualizacja: 01.08.2022 14:32

Photovine miał być wielkim konkurentem Instagram - kultowej aplikacji fotograficznej na iOS. Google jednak kończy z rozwijaniem projektu nieco ponad tydzień po jego premierze. Co jest powodem takiej decyzji?

O Photovine pisałem 18 sierpnia:

Pomysł, na którym opiera się aplikacja, jest następujący: fotografujesz iPhone’em i dzielisz się zdjęciami przez Internet z innymi użytkownikami. Jako odpowiedź wykonują oni własne zdjęcie. Najlepiej pokazuje to oficjalny film Google’a:

Wielu zastanawiało się, czemu Google nie promuje w żadne specjalny sposób swojej nowej aplikacji. Teraz znamy już odpowiedź. Gigant z Mountain View zrezygnował z projektu już chwilę po jego uruchomieniu. Czemu?

Photovine oraz kilka innych aplikacji na urządzenia mobilne zostały stworzone przez Slide - firmę, którą rok temu wykupił Google. Max Levchin, założyciel Silde'a, postanowił odejść z firmy. Nie wiadomo, jakie ma dalsze plany, ale nie będzie współpracować z Google. Rzecznik Google skomentował sytuację:

"Max zdecydował się odejść ze Slide i Google, aby wykorzystać inne możliwości, i życzymy mu jak najlepiej. Większość zespołu Slide pozostanie w Google, ale będa pracować przy innych projektach."

W związku z planowanym zamknięciem firmy Silde najprawdopodobniej nie będą dalej rozwijane aplikacje Slideshow, SuperPoke! Pets, Photovine, Video Inbox i Pool Party.

Przy okazji tej sytuacji zachodzi jedno podstawowe pytanie - dlaczego Google tak szybko rezygnuje z dopiero co stworzonych aplikacji? Photovine miał być alternatywą dla Instagram - lidera na rynku aplikacji fotograficznych z ponad 7 milionami zarejestrowanych użytkowników, którzy dodali ponad 700 milionów zdjęć. Winorośl miała piąć się tym samym tropem. Wszystko wskazuje na to, że winny tej sytuacji jest nowo powstały serwis Google +, czyli główny konkurent Facebooka. Wiele wskazuje na to, że funkcje oferowane przez Photovine czy Instagram, niebawem mogą zostać zaimplementowane bezpośrednio do tych serwisów czy też oficjalnych aplikacji na urządzenia mobilne. Zagraniczni komentatorzy sugerują, że Photovine byłby poprostu niepotrzebną konkurencją dla Google +.

Prace nad aplikacją fotograficzną, jak i społecznościówką, trwały jednak nie od wczoraj. Czy nie można było od razu przewidzieć takiej sytuacji?  Sytuacja wygląda na skutek poważnego konfliktu między Slide a Google. Ciekawe, co jest rzeczywistym powodem takiej wpadki.

Źródło: allthingsd.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)